Politici v Brně diskutovali o korupci a reformě policie

Brno, 27. ledna 2012 (MEDIAFAX) - O korupci, reformách či o vyloučených lokalitách hovořili v pátek v Brně místopředsedkyně vlády Karolína Peake s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem  a šéfem jihomoravské policie Tomášem Kuželem. Reformu policie si nepředstavuju jako zemětřesení, řekla Peake. "Jednali jsme o mnohých tématech od korupce přes reformy policie, státního zastupitelství až po problematiku vyloučených lokalit. Hejtmana i policejního ředitele jsem ujistila, že reformu policie si nepředstavuju jako zemětřesení, ale naopak jako stabilizaci celého systému," uvedla Peake.

vv_peake_hasek

Podle ní všechny orgány, které mají co dočinění s vyšetřováním korupce, trestné činnosti, ale také s ochranou bezpečnosti zajišťují pro všechny občany stabilizaci a jistotu. "Proto my politici musíme zajistit stabilizaci a jistotu těmto orgánům," řekla. "Jako při návštěvách jiných krajů jsme si uvědomili, že problematika vyloučených lokalit se netýká pouze Šluknovska, ale na prevenci a přípravu proti některým excesům musíme myslet neustále," konstatovala Peake.

Jak dodala, ráda by se z protikorupčního hlediska zasloužila o vznik jednotlivých odborných pracovišť jak u státního zastupitelství, tak u policie. "V současnosti však čekám, až mě ministr vnitra seznámí se svými představami o reformě justice," doplnila místopředsedkyně vlády. Ta během návštěvy Brna také diskutovala se studenty Vyšší policejní školy Ministerstva vnitra v Brně, jednala také s Grémiem Jihomoravského kraje a setkala se s reprezentanty justice.

Lenka Horáková, foto: kr-jihomoravsky.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...