Dobrovského tunely se otevřou v září, slíbil ministr dopravy Dobeš

Brno, 24. února 2012 (MEDIAFAX) - Královopolské tunely, klíčový úsek městského okruhu v Brně, budou v provozu od září letošního roku. V pátek to řekl ministr dopravy Pavel Dobeš s tím, že spolu s nimi odevzdají stavbaři do užívání motoristům i takzvanou svitavskou radiálu. Dobeš, který pátek strávil na jižní Moravě, informoval i o dalších dopravních projektech, na které v Brně resortní ministerstvo vyčlenilo peníze. "Osmašedesát milionů korun máme připraveny na žabovřeskou radiálu, dvaačtyřicet milionů jsme přichystali na stavby v okolí Tomkova náměstí v Husovicích," řekl ministr.

hasek_dobes

Stavba Dobrovského tunelů, bez kterých nelze dokončit brněnský městský okruh, se táhne už čtyři roky. Jednu z největších státních investic do dopravní infrastruktury na jižní Moravě prodražily a zdržely protesty občanských aktivistů, kteří u soudu úspěšně napadli nedostatečné protihlukové bariéry kolem nové silnice. Náklady na tunely dlouhé 1250 metrů tak přesáhnou miliardu korun. První auta by měla nicméně po okruhu vyjet na jaře tohoto roku.

Peníze má pak resortní šéf údajně připraveny i na další stavby po celém Jihomoravském kraji. "Jsou to finance v řádech milionů korun," řekl Dobeš. Kromě rychlostních silnic hodlá ještě letos ministerstvo modernizovat části dálnice D1, jedním z nich bude podle Dobeše i úsek v okolí Devíti křížů.

Jednání mezi vládou a krajskou samosprávou ohledně rychlostních silnic mezi Brnem a Svitavami a Brnem a Mikulovem, patří k evergreenům. Kabinet vždy uzná, že je zapotřebí obě silnice rozšířit, zařadí je mezi své priority a pak je vždy s poukazem na nedostatek peněz odloží do budoucna.

Jirí Novácek, foto: michalhasek.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...