Na post jihomoravského hejtmana bude za ODS kandidovat Richard Svoboda

Brno, 6. října 2011 (MEDIAFAX) - Senátor Richard Svoboda se stal kandidátem jihomoravské ODS na post hejtmana Jihomoravského kraje. Do pozice lídra volební kandidátky nominoval bývalého brněnského primátora oblastní sněm ODS Brno-město, řekla ve čtvrtek mluvčí brněnských občanských demokratů Monika Dittrichová.

Sedmačtyřicetiletý Svoboda byl brněnským primátorem v letech 2004 až 2006, kdy jej voliči poslali do senátu a v čele města jej vystřídal Roman Onderka (ČSSD). V komunální politice působil Svoboda dříve jako náměstek primátora města Brna, který byl odpovědný za majetek, územní a hospodářský rozvoj. Byl i místostarostou městské části Brno-Královo Pole se zodpovědností za majetkovou, školskou a sociální agendu.

Senátorský mandát vyprší Svobodovi příští rok. "Pozici lídra krajské volební kandidátky musí Svobodovi potvrdit ještě regionální sněm ODS, který se uskuteční v pondělí 17. října," řekla Dittrichová s tím, že Brno-město uspořádalo primárky jako první stranická organizace v kraji.

Oblastní sněmu ODS Brno – město zároveň zvolil i stranické vedení pro další dvouleté období. Předsedou brněnské ODS se stal opět místopředseda strany Pavel Blažek. Z 213 možných hlasů obdržel 184 mandátů. Místopředsedy se stali Vít Blaha, Jiří Hos, Robert Kotzian a František Vižďa.

Jirí Nováček, foto: rsvoboda.cz

Související články:

Komentáře  

 
0 #1 jk 2011-10-08 19:10
Jihomoravská ODS (Venclík, Julínek, Svoboda, Blažek ....) je ostudou této kmotrovské strany, což je už co říct.
Pozn. Jihomoravské socky (Sobotka, Škromach, Onderka ....) na tom nejsou o nic lépe.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit