TOP 09: Na jižní Moravě chceme být vůdčí pravicová strana

TOP09_Jan_Vitula250Brno, 19. září 2011 (MEDIAFAX) - TOP 09 se chce stát dominantním pravicovým subjektem na jižní Moravě. V pondělí to řekl staronový krajský předseda Jan Vitula, jehož do funkce na další dva roky potvrdil víkendový sněm TOP 09 v Židlochovicích.

"ODS nám k pozici pravicových lídrů otevírá docela slušný prostor poté, kdy při komunálních volbách nepochopitelně uzavřela v Brně velkou koalici se sociálními demokraty," řekl Vitula. "Voliči by si to měli pamatovat a my jim to budeme připomínat," dodal.

Vitula zároveň kritizoval brněnskou ODS, která se podle něj například v otázce rozpočtového určení daní chová opačně než koaliční vláda, jíž jsou občanští demokraté členy.

TOP 09 se v Brně a celém kraji hodlá i v příštích dvou letech chovat i nadále důsledně jako opozice. "Budeme dál na městské i krajské úrovni oponovat různým přáním, která jsou spíše konglomeráty zájmů nějakých skupin, než skutečných voličů," řekl Vitula.

Podle krajského stranického šéfa je zřejmé, že rok před krajskými volbami začne politická atmosféra na jižní Moravě opět houstnout. Řada stran bude podle něj v pokušení činit rozhodnutí, která jim umožní účelově nakoupit voliče. "Rádi bychom přesto v krajských volbách minimálně zkopírovali výsledek parlamentních voleb. Jsme si přitom vědomi, že koaliční strany nebudou vzhledem k vládním reformám moc v oblibě," řekl Vitula.

Šéf krajské TOP 09 v této souvislosti upozornil, že strana má nyní v kraji 515 členů, mezi nimi řadu starostů a místostarostů a 235 obecních zastupitelů. "Je mezi nimi řada nových politiků, kteří mohou zajistit straně stabilitu," dodal. TOP 09 podle něj chce být dobrou volbou pro kraj. "Negativní kampaň nepovedeme," řekl.

Oficiálního lídra pro krajské volby ještě oficiálně TOP 09 nemá. Koaliční kandidátku bude totiž ještě domlouvat se Starosty a Nezávislými. Sám Vitula se podle svých slov bude v primárkách o post lídra ucházet. "Více jasno by mělo být v listopadu," řekl.

Jiří Nováček, foto: Jan Vitula, zdroj: msmt.cz

Související články:

Komentáře  

 
0 #1 nocniimuura 2011-09-21 23:12
ten se opravdu vyloup jak z hebrejský škol\y
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit