Tiše poslouchej, nabádá Vlková na výstavě v Domě pánů z Kunštátu

Brno, 24. září – Od středy 30. září budou moci návštěvníci Domu pánů z Kunštátu shlédnout v prostorách Galerie G99 novou výstavu Veroniky Vlkové Tiše poslouchej. Výstava vznikla v rámci účasti autorky v programu Brno Artists in Residence a potrvá do 25. října.

veronika vlkova dpk

Název Tiše poslouchej odkazuje k nelehko rozpoznatelným, ale přesto poutavým významům slov a slovních spojení, která jsou určujícími prvky jak našeho vnímání světa, tak i jeho sdílení a komunikace. Spolu s jemností, spojenou s dobrým úmyslem, je v sousloví „Tiše poslouchej“ obsažen příkaz, přičemž jemnost výrazu zahaluje jeho manipulativní záměr. Výstava je touhou vyjádřit a projevit hloubku stavu, jehož si autorka všímá ve svém okolí a v němž se zároveň sama ocitá, stavu prostého svobody, byť hezkého a uspokojivého.

Hlavními impulzy, které skrze své malby a objekty autorka návštěvníkům výstavy předává, jsou snaha pojmenovat nepojmenovatelné, sdílet ve hmotě celou škálu světů a nemíjet se v nich, snaha o porozumění skrze lásku, která se dokáže projevit v kráse i ošklivosti.

Veronika Vlková (*1985)
Tvorba Veroniky Vlkové je spjatá se sdělováním fantaskních příběhů a snových vizí. Autorka dlouhodobě pluje mezi médii statického a pohyblivého obrazu, objektem, instalací a hudební performancí. Její jedinečný vizuální jazyk je pro diváka výživnou asociativní hrou, uprostřed které je rozklad nebo dokonce rozpad struktur vždy potenciálem přerodu v něco nového a naplňujícího. Svým duchovně angažovaným přístupem k tvorbě i životu vnáší do postapokalyptických debat dávku důvěry v autonomní síly jedince i společenství a v silové prostředí, ve kterém se ocitáme. Tato otevřená náruč komunikovaných podnětů vede autorku k dlouhodobé spolupráci s hudebnicí Kateřinou Koutnou, ilustrátorem Janem Šrámkem nebo filmařkou Magdalénou Bažantovou.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce

Žádné události