Za historií dámských kabelek zamiřte na Špilberk

Brno, 26. září 2013 - Až do konce letošního roku bude ve východním křídle hradu Špilberk probíhat výstava s názvem Symfonie kabelek. Muzeum města Brna připravilo výstavu ve spolupráci s dalšími kulturními institucemi a soukromými subjekty. V  prostorách Královské kaple v Muzeu města Brna je zpřístupněna část sbírky převážně společenských kabelek ze zdejšího fondu textilu a módních doplňků. K vystavovatelům se přidala i Moravská galerie s výběrem řady atraktivních kabelkových modelů a také muzeum Vysočiny Jihlava.

Kabelka

K ukázkám těchto exkluzivních módních doplňků uplynulých dvou století patří také soukromá sbírka kabelek sběratelky Dany Komárkové.

O tom, že i 21. století zdatně obstojí v konkurenci času a nápadité výrobě kabelek, přesvědčí návštevníky kolekce kabelek společenských z dílny Lucie Hlavinkové a také tvorba Ivy Hlobilové, absolventky šperkařské školy v Turnově.

Kreativitu studentů a dovednost při zpracování kůže a textilních materiálů dokumentuje zejména Střední škola uměleckoprůmyslová v Uherském Hradišti. Některé z kabelek se zde představují v soupravách společně s obuví.

Oděvní modely spolu s  originálními koženými dámskými rukavicemi patří k praktickým výstupům Střední školy umění a designu, stylu a módy a vyšší odborné školy Brno.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události