Přijďte objevit barevné světy a nevídané tvory na výstavu Galerie Ratolest

Brno, 3. května 2012 – Galerie Ratolest zve v květnu na benefiční výstavu obrazů současných mladých umělců, jejíž výtěžek je určen na pomoc ohroženým dětem a mladým lidem z programů organizace Ratolest Brno. Výstava probíhá od 1. do 31. května 2012 v prostorách kavárny Café 99 na Úvoze 56 v Brně. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 3. května v 19 hodin. Hudebním hostem bude cimbálová muzika Pajtáš.

orlita-lukas-nasyceni-barvozrouti

„Výstava představí zcela nové přírůstky v Galerii Ratolest, mezi nimi díla brněnských výtvarníků Lukáše Orlity, ochutnávku z jeho cyklu fantaskních barvožroutů, a Rudolfa Brančovského, jehož obraz s názvem Květinka z aktuální kolekce bude mít v Café 99 svou výstavní premiéru,“ uvedla koordinátorka galerie Lena Mikušová.

Místní umělce doplní díla vyškovské rodačky Jany Babincové, strakonické malířky Elišky Čadkové a zastoupen je také nejmladší umělec v galerii, začínající výtvarník Jakub Herman z Karviné Galerie Ratolest je prodejní galerie, která již čtvrtým rokem funguje pod hlavičkou neziskové organizace Ratolest Brno. Snahou projektu je propagovat mladé a začínající umělce a zároveň pomáhat ohroženým dětem a mladým lidem v nepříznivé životní situaci. Výtěžek z prodeje děl je určen na zajištění preventivních, vzdělávacích a volnočasových projektů pro sociálně znevýhodněné děti a dospívající mládež navštěvující programy organizace Ratolest Brno.

(red), foto: Ratolest Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...