VUT- nakladatelství Vutium

Ochutnejte o víkendu speciality z jižní Moravy a Weinviertelu

spek suseny specialitaBrno, 26. června 2014 - Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava připravila pro Brňany a návštěvníky města Brna na pátek 27. června a sobotu 28. června letní piknik s ochutnávkou specialit z jižní Moravy a Weinviertelu, ukázkami zručnosti lidí z tohoto regionu nebo školou vaření regionálních jídel. Festival chutí se uskuteční na Obilním trhu a v podzemních prostorách tzv. Labyrintu pod Zelným trhem v Brně, každý den od 10 do 18 hodin, vstup na akci je zdarma.

Jižní Morava i Weinviertel v Dolním Rakousku jsou regiony s bohatou vinařskou a zemědělskou tradicí, regiony s množstvím chutných místních potravin, které odrážejí charakter krajiny. Vinařství, to však není jen výroba vína, stále více vinařů připravuje pro své zákazníky tzv. sekundární produkty z révy, např. mošty, želé, oleje, hořčice, omáčky nebo i mouku, některé z těchto výrobků budete moci ochutnat během pikniku v Brně. Vedle révy vinné, je velmi důležitou místní plodinou obilí a výrobky z něj – chléb a další pečivo. Na festivalu Ochutnejte jižní Moravu a Weinviertel budete moci nejen zakusit výrobky mistrů pekařů, ale také přihlížet samotné výrobě chleba. Nebudou však chybět i další typické pochutiny z jižní Moravy a Weinviertelu – sýry, uzeniny, perníčky a další cukrářské výrobky nebo právě zrající meruňky.

Během celodenního programu budou moci návštěvníci shlédnout desítky interaktivních ukázek – přednášky o výrobě sirupů nebo ruční výrobě papíru, ukázky vyšívání, škrabání kraslic nebo kovářského mistrovství, chybět nebude přehlídka regionálních krojů či hudební a taneční vystoupení.  A přiučit se novým receptům můžete během školy vaření s profesionálními kuchaři, pro účastníky jsou připraveny malé kuchařky s prezentovanými recepty z jižní Moravy a Weinviertelu.

Pro návštěvníky je také připravena soutěž, vítězové si mohou odnést vybavení pro piknik – koš plný dobrot a další zajímavé pozornosti. Během celé akce budou návštěvníkům volně k dispozici tematické informační brožury z jižní Moravy a Weinviertelu.

Další informace a podrobnosti včetně programu jsou k dispozici na webové stránce sklepni-ulicky.cz.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit