Top výletní cíle jižní Moravy: Lidem musíme nabídnout něco navíc

Brno, 27. června 2012 – Zástupci Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava představili tento týden novinky týkající se projektu Top výletní cíle. Podle zástupců centrály se záměr projektu, jehož finanční podpora ze strany Evropské unie a státního rozpočtu skončila v březnu, podařilo naplnit a jednotlivé cíle budou nadále spolupracovat na zlepšování svých služeb. Nově se mezi 28 nejlepších turistických cílů zařadily Brněnské podzemí, Pavilon Anthropos, Wellness Kuřim a Dopravní podnik města Brna s lodní dopravou. Zámky ve Slavkově a Lysicích obdržely na tiskové konferenci Certifikát kvality jako památky, které získaly nejvíce bodů v hodnocení kvality za roky 2010 a 2011.

Značka Top výletní cíle je už dnes zárukou kvality a nástrojem posílení turistického ruchu v regionu. Jedním z jejich hlavních cílů je podpořit zlepšování služeb turistických destinacích. K tomu mají sloužit i pravidelné kontroly kvality. Ty centrála realizovala společně s průzkumem spokojenosti návštěvníků v minulých dvou letech. Anonymní kontrolory zajímalo vše od značení k samotnému cíli až po přívětivost zaměstnanců. „V celkovém dojmu z destinace je rozhodující vystupování jednotlivých zaměstnanců, se kterými se návštěvník setká," uvádí jeden z hlavních faktorů hodnocení kvality ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. „S výsledky jsme seznámili zástupce jednotlivých Top výletních cílů, kteří je použijí pro další zkvalitňování svých služeb. Za rok 2010 obdržel Certifikát kvality Zámek Slavkov-Austerlitz a za rok 2011 Státní zámek Lysice," dodává. Výsledky kontrol budou podle ní sloužit také jako podklady pro další vzdělávání zaměstnanců památek a tedy i zvyšování kvality jejich služeb.

Úsilí jihomoravské Centrály cestovního ruchu oceňují i ředitel Zámku Slavkov Aleš Šilhánek a kastelánka zámku v Lysicích Martina Medková. Oba se shodují na tom, že pro udržení zájmu turistů je dnes třeba nabídnout víc, než jen pohled do historie. „Návštěvníkům musíme poskytnout služby na vysoké úrovni, pěstovat zážitkovou turistiku a dbát na jejich celkovou spokojenost," říká ředitel slavkovského zámku Šilhánek. „Ceníme si proto nezávislých kontrol, protože nám pomáhají odhalovat nedostatky, které sami nevidíme," dodal. Slavkov letos chystá dva hudební festivaly a pracuje na spolupráci s dolnorakouským zámkem Rosenburg, jejímž záměrem je propojit oba turistické cíle.

Z průzkumu centrály, který uskutečnila společně s Masarykovou univerzitou, vyplynulo vzrůstající povědomí návštěvníků jižní Moravy o Top výletních cílech a také spokojenost s jejich nabídkou a službami. Centrála však na pomyslných vavřínech usnout nehodlá a do budoucna proto plánuje v průzkumech spokojenosti návštěvníků pokračovat.

Novinky pro letní sezónu

SZ_lysicePro většinu turistických cílů je letní sezóna klíčovým obdobím roku. Řada z nich proto pro své návštěvníky připravila programové novinky. V Zoo Parku Vyškov a DinoParku se mohou návštěvníci těšit na nové 4D kino s pohyblivou podlahou a uměle vytvářeným větrem. Nová je též expozice paleontologických exponátů a  hvězdárna nad DinoParkem umožňuje pozorování Slunce pomocí speciálních dalekohledů. Baťův kanál v letošním roce otevřel turistům čtyři nová přístaviště – ve Spytihěvi, Starém Městě, Strážnici a v Sudoměřicích. 

Státní zámek Milotice nabídne letos park s bažantnicí a oblékaní se do barokních, empírových a rokových šatů a to zvláště dětí. Ve znojemském podzemí se zaměřili na rozšíření cizojazyčných verzí průvodcovského výkladu na stávajících audioprůvodcích. Výklad v šesti jazycích mohou využít od července i uživatele „chytrých" telefonů, kteří si ho mohou stáhnout na svůj mobil.

Součástí letní nabídky Regionálního muzea v Mikulově budou během července a srpna Noční prohlídky zámkem. Každou středu v 20.00, 20.30 a 21.00 na návštěvníky čeká divadelní představení na zámecké terase, prohlídka okruhů historie, zámecké knihovny a vinařství s obřím sudem.

Pozadu ale nezústávají ani další z 28 památek a míst zařazených do projektu Top výletní cíle. Jejich program najdete na portálu www.vyletnicile.cz a také na facebookové stránce Top výletní cíle Jižní Morava, kde probíhají mimo jiné soutěže pro zapojené fanoušky. Informace o výletních cílech získají turisté také v Turistickém informačním centru na Radnické ulici v Brně. Top výletní cíle Jižní Morava úzce spolupracují s Top výletními cíli Dolního Rakouska.

Lukáš Dolníček; foto: Státní zámek Lysice, zdroj: CCR JM


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN