Veletrhy GO a REGIONTOUR představí novinky cestovního ruchu

Brno, 12. ledna 2012 - Dvojice veletrhů cestovního ruchu není jen tradičním startem do nového roku na brněnském výstavišti, ale ohlašuje také začátek další turistické sezóny. GO a REGIONTOUR představí od čtvrtka 12.1. do neděle 15. ledna aktuality v incomingové i outgoingové turistice. Jednadvacátý mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR líká na pódiová vystoupení, tradiční řemesla i gastronomii. Vedle tradiční golfové turistiky se letos nově zaměří i na tzv. církevní turistiku. Již 22. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO se opět zaměří na výjezdovou turistiku a nabídne širokou paletu cestovatelské inspirace.

regiontour250

Církevní turistice se jako specifické oblasti cestovního ruchu, pro jejíž rozvoj má Česká republika vynikající předpoklady, bude věnovat rovněž odborný doprovodný program. Pořadatelé veletrhu úzce spolupracují s Českou biskupskou konferencí a volbu zvýrazněného tématu přivítal také ministr kultury Jiří Besser, který nad veletrhy GO a REGIONTOUR 2012 převzal záštitu.
Naše země je doslova posetá sakrálními památkami, které většinou teprve čekají na turistické využití. Velkou příležitostí k rozvoji tuzemské církevní turistiky bude výročí 1150 let od příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu, které si připomeneme v roce 2013. Zajímavé produktové nabídky na veletrhu představí turistický region Východní Morava, který připravil mj. několikadenní putování na poutní trase Svatý Hostýn - Velehrad nebo tematické programy k poznávání valašských dřevěných kostelů.

Veletrhu REGIONTOUR 2012 se opět zúčastní všechny turistické regiony České republiky i Slovenska. K nováčkům patří třeba jihočeské Sdružení růže, jehož cílem je ochrana a prezentace kulturního a přírodního dědictví na území bývalého Rožmberského dominia. Jihomoravský kraj svou nabídku zaměří na cykloturistiku, pro kterou je podle průzkumu vůbec nejatraktivnější tuzemskou lokalitou. U cyklistů vítězí zejména jeho vinařské stezky, ale Jihomoravský kraj chce ukázat, že nabízí daleko více cyklisticky zajímavých míst. Na veletrhu proto představí novou kolekci devíti brožur s mapovými podklady a tipy na výlety v sedmi nejoblíbenějších cykloturistických regionech. Brožury budou v kroužkové vazbě, tak aby si je cyklista mohl dát na nosič.

Jak informoval jihomoravský cyklokoordinátor Jaroslav Keprt, brožury jsou součástí nového uceleného projektu propagace cyklistiky na jižní Moravě, který je přihlášen do soutěže Velká cena cestovního ruchu 2011/2012. Vydavatelství C.O.T. media spolu s Veletrhy Brno letos vyhlásili již pátý ročník této soutěže, která zviditelňuje výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu a upozorňuje na atraktivní novinky či možnosti, které nabízejí. Tím soutěž přispívá ke zkvalitňování služeb v cestovním ruchu České republiky. Soutěží se v kategoriích nejlepší turistický produkt, nejlepší jednotná kampaň, nejlepší turistický portál a nejlepší cestovní kancelář, přičemž v té poslední hodnotí vedle odborné komise také široká veřejnost formou hlasování na portálu Sdovolena.cz. Speciální soutěžní kategorií pro rok 2011/2012 je nejlepší golfový balíček. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 12. ledna 2012 na brněnském výstavišti. 

Již 22. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO se opět zaměří na výjezdovou turistiku a nabídne širokou paletu cestovatelské inspirace. Potřetí se uskuteční komponovaný pódiový program „Ochutnej svou dovolenou“, na kterém se podílejí obě největší oborová sdružení - Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – stejně jako národní turistické centrály. V expozicích představí svou aktuální nabídku většina středně velkých cestovních kanceláří působících na českém trhu a samozřejmě nebudou chybět ani zahraniční vystavovatelé, kteří se hlásí především z Rakouska, Itálie a Německa.
Veletrhy GO a REGIONTOUR 2012 očekávají více než třicet tisíc návštěvníků, v prvních dvou dnech především profesionály v cestovním ruch a o víkendu širokou veřejnost. Doprovodný program veletrhů najdete na stránkách BVV.

Zdroj: BVV


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...