Během Noci kostelů budou mimořádně zpřístupněny kostelní věže v celé diecézi

Brno, 1. června 2012 (MEDIAFAX) - Během páteční Noci kostelů budou mít návštěvníci Brna jedinečnou možnost vystoupit na věže kostelů, které nejsou běžně přístupné. Jedinkrát v roce tak uvidí noční Brno z ptačí perspektivy, řekla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Unikátní vyhlídku poskytne v Brně nejen věž katedrály svatého Petra a Pavla, ale znovu po roce také kostel svatého Jakuba, jehož 96 metrů vysoká věž moravské metropoli vévodí. "Každoročně využívá této mimořádné příležitosti několik tisíc návštěvníků," poznamenala Jandlová.

Schodištěm ve tvaru dvojité šroubovice bude podle ní možné vystoupat až do patra, kde jsou umístěny zvony a odkud je vidět celé město "jako na dlani".

Z ptačí perspektivy uvidí návštěvníci své město také z věží kostela svatého Prokopa v Letovicích a kostela Nanebevzetí Panny Marie v Pozořicích, ze kterých navíc zazní slavnostní fanfáry. Z věže kostela svaté Anny v Pasohlávkách se návštěvníkům otevře výhled na Pálavu a Novomlýnské nádrže.

Do širokého okolí se budou moci z věží rozhlédnout také návštěvníci kostela svatých Cyrila a Metoděje v Brně-Židenicích, kostela svatého Jakuba ve Veverské Bítýšce, kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Šlapanicích, kostela svatého Martina v Třebíči, kostela svaté Anny v Bořeticích, kostela svatého Mikuláše v Šitbořicích, kostela svatého Václava ve Znojmě-Louce, kostela Povýšení svatého Kříže v Lanžhotě, kostela svaté Kateřiny Sienské v Třešti, kostela svatého Jiří v Kobylí nebo kostela Narození Panny Marie v Protivanově.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit