Policisté zadrželi šedesátiletou prodejkyni heroinu. Drogy nabízela i mladistvým

Brno, 13. září 2011 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí šedesátileté ženě, která prodávala v Brně heroin. Žena organizovala obchod s dcerou a dalšími lidmi, drogy nabízela i mladistvým, řekl v úterý brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policie zadržela dealerky koncem minulého týdne. "Šedesátiletá žena byla už v minulosti za prodej heroinu podmínečně odsouzená. Přesto ve zločinech pokračovala," uvedl Šváb.

Největší množství drogy kriminalisté zajistili na ubytovně v ulici Marie Kuncové, která sloužila jako překladiště. "V polštáři byly ukryté dvě hroudy drogy o celkové hmotnosti 189 gramů," řekl Šváb.

V pokoji, kde bydlela osmatřicetiletá dcera dealerky, našli policisté 354 psaníček připravených k prodeji. V kuchyni byly etikety pro balení drogy.

Policisté vtrhli také do hlavního distribučního centra v ulici Cejl. Pachatelka chtěla spláchnout drogu do záchodu, což se jí díky všímavé policistce nepovedlo. "Na místě jsme našli jen tři psaníčka, ale také 111 tisíc korun a 1500 euro," dodal Šváb. Policie stíhá všechny tři ženy.

Až pětileté vězení hrozí dvaatřicetiletému Brňanovi, kterého policie minulý týden obvinila z výroby a distribuce pervitinu. "I když vinu popírá, máme dostatek důkazů. V den zásahu přišlo za mužem do ubytovny v Šámalově ulici několik zákazníků. Kriminalisté některé z nich i se zakoupeným zbožím zadrželi," dodal Šváb.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vinařství Malanik

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Gopas - G2B TechEd 2018