Soud s akademikem Horynou, jenž vyhrožoval smrtí kolegovi, je odročen

Brno, 5. ledna 2011 - Městský soud v Brně ve středu odročil další líčení ve věci profesora Masarykovy univerzity Břetislava Horyny, obžalovaného z posílání mailů vyhrožující smrtí kolegovi Jaroslavovi Hrochovi, na 23. únor. Důvodem je další doplnění dokazování.

Břetislav Horyna před třemi lety anonymně vyhrožoval v mailové korespondenci smrtí svému kolegovi z katedry filosofie Masarykovy univerzity Jaroslavu Hrochovi.

Obhájce obžalovaného Horyny ve středu při líčení zpochybnil originály mailů, které má soud k dispozici - na některých jsou totiž časové údaje svědčící o datu a času odeslání, na jiných nikoliv.

V případě, že brněnský městský soud shledá Horynu vinným, hrozí mu až roční vězení. Oba akademici dál pracují na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Jejich zaměstnavatel se k případu odmítá do vynesení pravomocného verdiktu oficiálně vyjadřovat s odkazem, že jde o soukromý občanskoprávní spor dvou dospělých lidí.

Středeční hlavní líčení bylo již druhým v pořadí. Prosincové stání se nemohlo uskutečnit, protože obžalovaný akademik neměl tolik času na seznámení se spisem, jak předepisuje zákon. Třetí pokračování procesu se u Městského soudu v Brně uskuteční ve středu 23. února v 8.30.

 

Jiří Nováček, Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)