Správce konkurzní podstaty se měl nezákonně obohatit o sedm milionů

Brno, 2. února 2012 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí správci konkurzní podstaty, u něhož brněnská policie odhalila nesrovnalosti při konkurzním řízení. Jak ve čtvrtek sdělil brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb, muž se měl nezákonně obohatit o více než sedm milionů korun. Kriminalisté obvinili muže ze zpronevěry v těchto dnech. "Na policii se obrátili členové věřitelského výboru firmy v úpadku s tím, že s konkurzem není něco v pořádku," uvedl Šváb. Podle něj vyšetřování odhalilo umělé prodlužování konkurzního řízení, jehož začátek sahal až do roku 2001.

penezenka_korupce

 

"Kriminalisté také zjistili, že si správce konkurzní podstaty mimo svou zákonem stanovenou odměnu přilepšoval i nezákonně. Podle předběžných výsledků to mělo být o více než sedm milionů korun, které vybral z účtu při více než 160 transakcích," informoval mluvčí. V případě odsouzení muži hrozí až 10 let vězení.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...