Správce konkurzní podstaty se měl nezákonně obohatit o sedm milionů

Brno, 2. února 2012 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí správci konkurzní podstaty, u něhož brněnská policie odhalila nesrovnalosti při konkurzním řízení. Jak ve čtvrtek sdělil brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb, muž se měl nezákonně obohatit o více než sedm milionů korun. Kriminalisté obvinili muže ze zpronevěry v těchto dnech. "Na policii se obrátili členové věřitelského výboru firmy v úpadku s tím, že s konkurzem není něco v pořádku," uvedl Šváb. Podle něj vyšetřování odhalilo umělé prodlužování konkurzního řízení, jehož začátek sahal až do roku 2001.

penezenka_korupce

 

"Kriminalisté také zjistili, že si správce konkurzní podstaty mimo svou zákonem stanovenou odměnu přilepšoval i nezákonně. Podle předběžných výsledků to mělo být o více než sedm milionů korun, které vybral z účtu při více než 160 transakcích," informoval mluvčí. V případě odsouzení muži hrozí až 10 let vězení.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...