Služebna strážníků pro jih Brna se přesunula do Slatiny

Brno, 15. dubna 2021 – Moderní zázemí s ideální polohou získali v dubnu strážníci revíru Jih. Přestěhovali se do bývalé radniční budovy ve Slatině. Prostory objektu jsou uzpůsobené přesně pro jejich práci. Nová služebna se nachází v Kovárenské ulici, a to v domě s orientačním číslem 1. Dříve zde sídlil úřad městské části, díky celkovým úpravám však nové dispozice odpovídají potřebám městské policie.

zlodej televize straznik

„Jsou zde oddělené prostory pro zpracování administrativy, šatny, umývárny se sociálním zařízením i místnost pro takzvanou dozorčí službu. Tam působí strážníci, kteří koordinují práci hlídek, sledují radioprovoz a kamerový systém,“ popisuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Právě možnost pracovat se záběry z kamer patří k zásadním zlepšením. „Díky napojení na optickou datovou síť máme přístup k městskému kamerovému systému. Dosavadní služebna v Komárově to neumožňovala,“ vysvětluje Jiří Kukleta, vedoucí revíru Jih.

Hlídky z tohoto útvaru se kromě Slatiny starají také o městské části Brno-jih, Černovice, Tuřany a Chrlice. „Přemístění služebny koresponduje s naší snahou, aby služby městské policie byly pro veřejnost co nejdostupnější. Historické uspořádání vedlo k tomu, že původní objekt na Dornychu byl jen sedm set metrů vzdálený od obvodního oddělení Policie ČR,“ říká Markéta Vaňková, primátorka města Brna.

„Rozložení je nyní rovnoměrnější a dojezd hlídek po celé jižní oblasti velmi pohodlný díky blízkosti Ostravské ulice a dálnice D1,“ doplňuje Markéta Vaňková. Budova je lépe přístupná veřejnosti díky bezbariérové rampě. Opravami strážníci získali odpovídající prostředí a nábytek, ale i prostornou zasedací místnost a další zázemí. Vyřešil se i problém s parkováním služebních vozidel a potíže spojené s dlouhodobě nevyhovujícím stavem budovy na Dornychu.

„Těší mě, že městská policie využila naší nabídky přesunout se do budovy někdejšího úřadu městské části. Věřím, že přibližně čtyři desítky zaměstnanců, kteří zde našli své působiště, tady budou spokojeni,“ podotýká Jiří Ides, starosta Slatiny.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...