Zastupitelé schválili příspěvek na bydlení a dopravu pro brněnské strážníky

Brno, 15. listopadu 2023 - Brněnští strážníci dostanou nově příspěvek na bydlení a dopravu ve výši 5 tisíc korun měsíčně na osobu. Peníze poputují z Fondu rezerv a rozvoje, do něhož míří nevyčerpané platové prostředky. Letos se tak například díky podstavu počtu strážníků fond rozšíří o 20 739 000 korun. S příspěvkem mohou příslušníci městské policie počítat od příštího roku. Brněnští zastupitelé tento postup schválili.

straznik policista

„Mám možnost sledovat činnost Městské policie Brno každý den. Dobře proto vím, s jakými těžkostmi se potýkají a jak náročné a přitom záslužné toto povolání je. Jsou to právě strážníci, kdo pečují o obyvatele města, o jejich bezpečí i zdraví. Ráda jsem proto souhlasila s návrhem, který umožní zlepšit finanční podmínky těmto lidem. Vnímám to jako formu poděkování ze strany města za jejich odvahu, nasazení, profesionalitu a práci, jejíž dopady cítí každý obyvatel Brna. Zároveň věřím, že příspěvek 5 tisíc korun měsíčně na bydlení a dopravu pomůže rozšířit řady strážníků o další talentované a schopné kolegy, které město potřebuje,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Nový benefit bude hrazen z Fondu rezerv a rozvoje. Do něj se souhlasem města putují nevyčerpané platové prostředky městské policie. Vzhledem k tomu, že brněnští strážníci hlásí dlouhodobě podstav, jen za letošní rok se zmíněný fond rozroste o 20 739 000 korun.

„Novým příspěvkem reagujeme na složitou situaci na trhu práce. Výrazně nám pomůže v ekonomicky složité době udržet kvalitní strážníky. Současně silně motivuje i ty nově nastupující. Při splnění stanovených podmínek na něj získají nárok všichni strážníci bez ohledu na délku praxe či zařazení. Podle našich propočtů příští rok včetně odvodů zaměstnavatele vydáme na tento účel 36 687 960 korun,“ popsal ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal.

Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...