Městská policie v Brně nabídne lidem přímé kontakty na strážníky

Brno, 23. června 2011 (MEDIAFAX) - Brněnská městská policie nabídne od 1. července lidem možnost přímého kontaktu s konkrétním strážníkem nebo pochůzkářem, který hlídá bezpečnost v jejich čtvrti nebo ulici. Ve čtvrtek to řekla mluvčí metropolitní policie Denisa Kapitančiková.

telefon-ruka250

"Veškeré informace o konkrétním strážníkovi a jeho lokalitě budou přístupné prostřednictvím internetových stránek městské policie," řekla Kapitančiková. Dodala, že na webu www.mpb.cz umístí od příštího pátku policisté banner, prostřednictvím kterého si zájemci budou moci na mapě zadat do speciálního vyhledávače lokalitu, ve které žijí a dozví se, který konkrétní strážník ji má na starosti.

"Informace o strážníkovi budou tvořit jeho jméno a příjmení, fotografie a mapa území, kde vykonává službu. Nebude chybět ani elektronický kontaktní formulář a telefonní číslo," řekla mluvčí. Samozřejmostí má být i odkaz na revír městské policie, pod který vybraná lokalita i strážník spadá, grafické umístění revíru na mapě a kontaktní spojení na jeho příslušného vedoucího.

Brněnská městská policie má v současnosti osm revírů. Každý zahrnuje jednu či více městských částí. "Projekt Poznej svého strážníka vyzkoušíme nejprve na území revíru Střed, v rámci kterého působí 18 pochůzkářů," řekla Kapitančiková. Do konce roku městská policie plánuje, že do projektu zapojí všechny zbývající revíry.

Kromě zmíněných revírů disponuje MP Brno také jednotkami, které však mají celoměstskou působnost a nevážou se pouze na konkrétní území Brna. Celoměstské jednotky se liší ve své specializaci, jsou jimi například dopravní nebo poříční jednotka, případně jednotka operativního zásahu.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...