Kam za vínem na jižní Moravě o víkendu 5.-8. května?

Brno, 4. května 2017 - Přemýšlíte, kam vyrazit o druhém prodlouženém květnovém víkendu na jižní Moravě? Pokud patříte mezi milovníky vína, můžete zamířit na více než dvacítku koštů a akcí spojených s ochutnávkami vaší oblíbené odrůdy. Jejich seznam přinášíme níže.

5. května

 • Znojmo: V pondělí 1. května se koná Májová romantická prohlídka města Znojma s degustací vín nejen pro zamilované. V rámci prohlídky se budou degustovat převážně sladká a růžová vína na netradičních místech historické části města Znojma. K degustaci je připraveno 6 vzorků vín a po celý čas prohlídky se o hosty bude starat místní průvodce a zkušený someliér. Vstupné je 300 Kč na osobu a zahrnuje prohlídku, degustaci, neutralizační sousto a vodu. Každá žena obdrží na závěr malou pozornost! Start je 5 minut před 18 hodinou před vchodem nad radniční pasáží v Zelenářské ulici č.p. 16. Pořadatelé doporučují včasnou rezervaci míst.

6. května

 • Skalka, Vinné sklepy Skalák: Tradiční výstava vín v atraktivním prostředí Vinných sklepů Skalák se koná v sobotu 6. května od 14 hodin v obci Skalka. K ochutnání budou především vína od malovinařů slovácké vinařské podoblasti. Připraveno bude také rozmanité občerstvení a od 19 hodin zahraje pro dobrou náladu cimbálová muzika. Zájemci si mohou domluvit ubytování přímo v místě konání akce.
 • Olbramovice: Již 36. ročník výstavy vín se uskuteční v sobotu 6. května v Obecním domě v Olbramovicích. Akce začíná ve 13 hodin a v 15 hodin proběhne slavnostní předávání cen za šampiony výstavy a kolekce. Kromě lahodného vína je zajištěno také občerstvení a o dobrou náladu se postará cimbálová muzika Neoveská.
 • Strachotín: 4. ročník místní výstava vín se uskuteční v sobotu 6. května od 13 hodin v obecním sále ve Strachotíně. Ochutnávku doprovodí od 15 hodin cimbálová muzika. Vstupné je 200 Kč a zahrnuje skleničku, katalog a volnou degustaci vystavovaných vín.
 • Hustopeče: Tradiční májová výstava vín v Hustopečích se koná v sobotu 6. května od 10 hodin v hotelu Centro. Letošní již 54. ročník výstavy nabídne k ochutnání především vína z úrody roku 2016, která byla díky příznivému počasí velmi kvalitní. Výstavu tradičně pořádá Základní organizace ČZS Hustopeče.
 • Hnanice: Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 6. května od 10 do 20 hodin ve sklepní uličce v Hnanicích. Degustace a ochutnávky proběhnou nejméně ve dvaceti sklepích. Každý návštěvník obdrží hned při svém vstupu skleničku a mapku zúčastněných vinařů. Nákupem skleničky uhradí návštěvník zároveň vstupné. Atmosféru slavnosti doladí vystoupení několika cimbálových muzik a podvečerní a večerní náladu zpříjemní Duo Blue Band. Pro den otevřených sklepů bude posílené autobusové spojení mezi obcí Hnanice a Znojmem.
 • Velké Pavlovice: Tradiční a oblíbená jarní vinařská akce Májové otevřené sklepy se koná v sobotu 6 května od 11 hodin ve vinných sklepech ve Velkých Pavlovicích. Velkopavlovičtí vinaři za spolku Víno z Velkých Pavlovic připravili na tento den řadu degustací a ochutnávek.
 • Přítluky, Vinný šenk Vinařství Přítluky: Májový košt vín s bohatým folklorním programem proběhne v sobotu 6. května ve Vinném šenku Vinařství Přítluky. Májový košt bude zahájen v 10 hodin.
 • Moravský Písek: Májový košt vína proběhne v sobotu 6. května od 10 do 18 hodin v sokolovně v Moravském Písku. Vína ročníku 2016 slibují vynikající kvalitu, což se jistě projeví i na vystavených vzorcích a spolu s doprovodným programem a celkovým zázemím slibuje tato akce vynikající gastronomický i společenský zážitek. V průběhu zahraje cimbálová muzika a zazpívá mužský sbor i místní krojovaná chasa. Zajištěny jsou myslivecké a rybí speciality, domácí sýry a různé chuťovky k vínu. Místní vinaři považují tento košt za významnou společenskou akci, což oceňují i návštěvníci, kteří se rádi vrací a jejich počet postupně narůstá.
 • Moravská Nová Ves: Ochutnávka rosé vín pod názvem Moravská v Růžovém se koná v sobotu 6. května ve sklepní uličce Výmol v Moravské Nové Vsi. Vína bude nabízet 5 vinných sklípků a o zábavu se postará cimbálová muzika. Kdo přijde nejlépe růžově vyladěn získá dárek.
 • Dolní Kounice: Svatogothardské vinařské slavnosti se konají v sobotu 6. května od 13 hodin na Masarykově náměstí v Dolních Kounicích. Ochutnávka nabídne více než 300 vzorků vín od více než 100 vinařů. V rámci slavností je připraven řemeslný jarmark, bohaté občerstvení a zábavný program pro děti. O zábavu se postará cimbálová muzika Aleše Smutného a pěvecký sbor Mužáci. Slavnosti moderuje Karel Hegner. Tradiční mše k poctě sv. Gotharda proběhne v pátek 5. května v poutním kostele sv. Antonína.
 • Mikulčice: Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Akce začíná v uvedených termínech vždy v 18 hodin v Mikulčicích.
 • Valtice: Jarní ochutnávka vín s cimbálkou proběhne v sobotu 6. května od 20 hodin ve Valtickém Podzemí. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Ochutnávka nabídne vína Lednicko-valtického areálu a speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.
 • Mikulčice: Velkomoravské stezky 2017, akce pro vyznavače cyklistických vyjížděk a milovníky dobrého vína, se koná v sobotu 6. května v Mikulčicích. Velkomoravské stezky vedou malebnou krajinou lužních lesů, kde se cestou mohou zájemci osvěžit lahodnými moravskými víny. Stezka nabízí prohlídku významných míst spojených s místní historií. Neopakovatelnou podlužáckou atmosféru u výborného vína a domácích specialit, doplněnou o slovácké písničky v podání cimbálové muziky, mohou zájemci nasát v Rodinném vinařství Bartoníkovi.
 • Svatobořice-Mistřín: Místní výstava vín spojená s výstavou vín profesionálních vinařství proběhne v sobotu 6. května od 13 hodin v areálu Vinařství Josef Dufek v obci Svatobořice-Mistřín. Dobrou náladu během ochutnávky podpoří cimbálová muzika, a připraveno je také bohaté občerstvení.
 • Petrov u Hodonína: Obec Petrov a Český zahrádkářský svaz zvou všechny milovníky dobrého vína na tradiční májový košt. Akce se koná v sobotu 6. května na tenisových kurtech Plže v Petrově u Hodonína. Tento rok proběhne jako oblastní výstava vinařů mikroregionu Strážnicko. Výstava se koná pod širým nebem, v případě nepříznivého počasí pod stany. K poslechu zahraje cimbálová muzika a zajištěno je i bohaté občerstvení.
 • Brno-Vinohrady: Výstava vín 2017 proběhne v sobotu 6. května od 10 hodin ve Společenském sále na Pálavském náměstí v Brně. Připravena je rozsáhlá ochutnávka vzorků vín z obcí jižní Moravy. 26. ročník této tradiční akce nabídne jako obvykle den plný příjemných zážitků s kvalitním vínem a cimbálovou muzikou Majerán.
 • Žarošice: Sportovní klub Žarošice zve všechny milovníky dobrého vína na 17. ročník Výstavy vín, která se koná 6. května od 12 hodin v sále Katolického domu v Žarošicích. Zajištěno je bohaté občerstvení a k tanci a poslechu zahraje Varmužova cimbálová muzika.
 • Sedlec: Zahájení agroturistické sezóny proběhne v sobotu 6. května od 10 hodin v degustačním stánku pod pergolou v Sedleci. Akce nabídne degustace a ochutnávky spousty skvělých vín, speciality na grilu a jiné pochutiny. K dobré náladě zahraje cimbálová muzika. Vstup na akci je zdarma.

6.–7. května

 • Dolní Dunajovice: Přehlídka otevřených sklepů se koná v sobotu 6. května od 10 do 20 hodin a v neděli 7. května od 10 do 13 hodin v Dolních Dunajovicích. Své sklepy otevře 12 vinařů z obcí Březí u Mikulova a Dolní Dunajovice. U každého z nich mohou návštěvníci v rámci vstupenky ochutnat nejméně 7 vzorků vín. Vstupné je 650 Kč v předprodeji a 700 Kč na místě. Zajištěna je také kyvadlová doprava mezi obcemi.
 • Tasovice (okr. Znojmo): Za vínem se svatým Klementem je putovní akce otevřených sklepů po tasovických a hodonických vinných sklípcích, která proběhne o víkendu 6. a 7. května ve vinných sklepech v Tasovicích. Během akce otevře na 30 místních vinařů své sklepy, nechají hosty nahlédnou do svého království a pohostí je svými lahodnými víny. Slavnostní zahájení proběhne v 10 hodin u Tasovického vinařství. Zde budou ke zhlédnutí také ukázky historických řemesel. Startovní balíček bude v prodeji od 9 hodin ve Slunečném penzionu za 250,- Kč a zahrnuje skleničku s nosičkou na krk, mapu sklepů, seznam vinařů s nabízenými vzorky a Klementiky po 10,- Kč, které po dobu akce platí za 1 vzorek vína. O kulturní program se postarají mužáci z Tasovic, cimbálová muzika Mája a cimbálová muzika Antonína Stehlíka. Občerstvení zajistí jednotliví vinaři a Hasiči Tasovice.

7. května

 • Znojmo, ulice Obroková: Jarovín rosé 2017, národní soutěž růžových vín a klaretu s 14letou tradicí, se koná v neděli 7. května ve Znojmě. Nejrůžovější den v roce nabídne unikátní pultovou degustaci věnovanou výhradně růžovým vínům a klaretům a poskytne maximální přehled o rosé vínech vůbec. Stejně jako v loňském roce budou na zvláštním pultu prezentována perlivá a šumivá vína ze soutěže Král vín České republiky 2017.
 • Šardice: Otevření Mutěnické vinařské stezky proběhne v neděli 7. května v Šardicích. Cyklistický výlet spojený s ochutnávkou vín začíná ve 14 hodin u šardické Rezidence. Trasa vede přes místní vinice malebnou krajinou Moravského Toskánska. Na trase je zajištěno také místní občerstvení. Po projetí stanoveného okruhu je cíl opět u šardické Rezidence.

Zdroj: vinazmoravy.cz


Související články:

Komentáře  

 
0 #4 Reta 2017-08-12 17:57
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra cash
every month because you've got hi quality content. If you want
to know what is the best adsense alternative, search
in google: adsense alternative Mertiso's tips

My blog :: 86Christopher: https://iamMarc22.blogspot.com
Citovat
 
 
0 #3 Enriqueta 2017-07-23 16:36
hello there and thank you for your information –
I have certainly picked up something new from right here.

I did however expertise a few technical issues using this
website, since I experienced to reload the website lots of times previous to I could get it
to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK?

Not that I'm complaining, but sluggish loading instances times will sometimes
affect your placement in google and can damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords.
Well I am adding this RSS to my email and could
look out for a lot more of your respective interesting content.
Make sure you update this again soon.

Here is my web page: foot pain differential diagnosis (chasitygupton.hatenablog.com: http://chasitygupton.hatenablog.com/archive/2015/09/29)
Citovat
 
 
0 #2 Darwin 2017-06-02 05:24
Fantastic blog you have here but I was curious if you knew of any user discussion forums that cover
the same topics discussed in this article? I'd really like to be a part
of community where I can get suggestions from other knowledgeable
people that share the same interest. If you have any recommendations , please let me know.
Thanks wearing a
push up bra everyday: http://keystone421.typepad.com/blog/2011/09/how-to-find-a-perfect-bra.html lot!
Citovat
 
 
0 #1 Clifton 2017-06-01 06:09
You can definitely see your expertise within the work you write.
The arena hopes for more passionate writers like you
who aren't afraid to mention how they believe. Always go after your heart.


My homepage: feet- show - Effie: http://hulkingwinter1786.soup.io -
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vinařství Malanik

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Gopas - G2B TechEd 2018