Slavnosti vína na náměstí Svobody jsou v plném proudu

Brno, 17. září 2015 - Až do neděle 20. září bude náměstí Svobody v Brně místem pro degustaci vína za doprovodu hudebního a divadelního programu. Svou nabídku vín představuje 22 vinařství a tržiště doplní řemeslné produkty a občerstvení do celkového počtu 43 prodejních stánků.

slavnosti vina namesti svobody brno foto krystof turek

Již 6. ročník Slavností vína představuje nabídku z 22 vinařství, výběr z vín jakostních, přívlastkových, kabinetních či barikových a samozřejmě oblíbený burčák. Stánky jsou v provozu každý den od 10 hod. minimálně do 20 hod., dále pak dle zájmu návštěvníků až do 22 hod. (neděle 20. 9. pouze do 19 hod.). Návštěvníci se mohou těšit například na Vinařství Lukáš Hlinecký, Jan Plaček, Rodinné vinařství Košut nebo VÍNO HRUŠKA.

Degustace se budou kupovat přímo u vinařských stánků, běžné degustované množství bude 0,5 dcl a cenové rozpětí degustace 10–25 Kč dle druhu vína. Návštěvníci si mohou zakoupit typické degustační sklenice tulipánového tvaru za cenu 40 Kč a případně pro větší pohodlí při pohybu na akci nosičku sklenice na krk.

Tržiště je doplněno stánky s řemeslnými produkty (originální autorské šperky, umělecké zpracování dřeva, české dřevěné hračky a loutky, bižuterie a módní doplňky a další) a stánky s občerstvením nabízející rozmanité pochutiny (sýrové talíře a grilované sýry, speciality na grilu, klobásky a steaky, trdelníky a turecký med, domácí bramboráky, valašské frgály, preclíky).

Tradiční akce, která má mezi Brňany velkou oblibu, nabídne také hudební a divadelní doprovodný program denně 16–21 hod. (neděle 20. 9. pouze do 18 hod.). Zazní pro tuto akci typické „cimbálky“, folk, swing či jazz. Děti se mohou těšit na pohádková představení brněnského Divadla Koráb.

Další informace včetně kompletního přehledu zúčastněných vinařství a doprovodného programu je k dispozici na facebookových stránkách akce facebook.com/slavnostivinabrno

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články: