Kultovní vinařská akce již podesáté v sobotu v Pavlově

Brno, Pavlov 12. září 2013 –  Před deseti lety to byla akce pro hrstku kamarádů, letos se v Pavlově v sobotu 14. září sejde  600 milovníků vín z celé ČR, kteří budou moci ochutnat 36 špičkových pálavských vín z dvanácti vinařství a následně se vydají na trasu kolem Pálavy, kde budou na dvanácti stanovištích poznávat představená vína.

„Vinařská stezka byla původně určena jen několika málo nadšencům a milovníkům vína a Pálavy. Rok od roku roste obliba, zvyšuje se počet návštěvníků, vysoký zájem cítíme i ze strany vinařů. Oceňují, že účastníci této akce vínu opravdu rozumí, zajímají se o vinařskou problematiku a stávají se pak přímými zákazníky vinařství, která je zaujala,“ řekl zakladatel akce Zdeněk Janeček.

Vinařská stezka 2013 bude zahájena dopolední ochutnávkou vín v Kulturním domě v Pavlově. Každé z dvanácti vinařství představí vždy po třech vzorcích vín, soutěžící tak ochutnají celkem 36 vzorků. Odpoledne odstartuje druhá část programu, kdy se soutěžící vydají na 5,5km dlouhou značenou trasu po svazích Pálavy, přírodní rezervací kolem hradu Děvičky a zpět do Pavlova. Na stezce na ně bude čekat dvanáct stanovišť, z toho šest z nich přímo ve vinařských sklepech. Tentokrát však už to bude víno v láhvích bez etiket a úkolem účastníků bude poznat správnou odrůdu a zapsat ji do degustačního lístku.

„Jsme rádi, že se takové degustační soutěže pořádají, je to výborná propagace pro každého vinaře. Když se navíc degustace spojí s tím, že návštěvníci vidí tady ten krásný kraj, kde se víno rodí, kde můžou zajít přímo do sklepů a do vinic, tak je to myslím nejlepší reklama, jaká může být“, hodnotí akci Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Poslední část programu bude zahájena kolem 20 hod opět v Kulturním domě v Pavlově. Během večera se účastníci dozví správné výsledky jak degustační soutěže, tak doplňkového znalostního testu. A ke kapele Big Papa se v závěru přidá stříbrný slavík Petr Kolář!

Harmonogram akce, sobota 14. září

  • 11:00 - 14:00 hod - ochutnávka soutěžních vzorků vín (a možnost vyšetření zraku Gemini) - Kulturní dům, Pavlov
  • 14:00 - 18:00 hod - degustační soutěž, značená trasa po svazích Pálavy, cca 5,5 km
  • 16:00 - 19:00 hod - odevzdání soutěžních lístků na posledním stanovišti
  • 20:00 - 23:30 hod - vinařská párty - vyhlášení výsledků, předání cen, raut, kapela Big Papa – Kulturní dům, Pavlov
  • 23:30 - 00:15 hod - vystoupení hosta večera Petra Koláře! – Kulturní dům, Pavlov

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)