Moravská a česká vína se představí v Düsseldorfu na veletrhu ProWein

Brno, 19. března 2013 - Letos již po osmé vyrazí naši vinaři představit svá vína a vinařství na světový vinařský veletrh ProWein, který se koná od 24. do 26. března tradičně v německém Düsseldorfu. Díky finanční podpoře Vinařského fondu a organizačnímu zajištění Národního vinařského centra tak nebude mezi světovými vinařskými velmocemi chybět ani naše česká produkce.

prowein2013

Na ProWeinu se letos představí největší výrobce vín v České republice - BOHEMIA SEKT, s.r.o., jedno z nejprogresivnějších vinařství akcentující nejen vysokou kvalitu vína, ale také atraktivní design - NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a ambiciózní rodinné vinařství VINOFOL.

„Veletrh ProWein je jedním z nejprestižnějších na světě a účast na něm je pro vinaře velmi zajímavá zejména z obchodního hlediska. Bohužel musím konstatovat, že se letos společné prezentace zúčastní méně vinařů než tomu bývalo v minulých ročnících. Z avizovaných pěti firem jednou nakonec jen tři, o to ale budou mít větší prostor pro představení jedinečnosti a kvality jejich produkce,“ komentoval českou účast ing. Pavel Večeřa z Vinařského fondu, které společný stánek České republiky organizuje a bude mít se zástupci vinařských firem a Národního vinařského centra na starosti prezentaci našich vín.

Letošní novinkou je změna celkové koncepce veletrhu. V loňském roce totiž výrazně narostl celkový počet vystavovatelů, a tak ProWein letos nabízí další dvě haly a celkově nové uspořádání založené na struktuře podle regionů a prezentovaných oblastí. Český stánek bude umístěn nově v hale číslo 6. Vedle německého stánku tak bude prezentovat vína a vinařství středoevropského regionu.

Ani letos nebude chybět nabitý program v podobě řízených degustací. Každý den se koná tematicky jinak zaměřená prezentace přímo na stánku, která je vždy uvedená v oficiálním programu a je o ni vždy velký zájem.

·    24. 3. 14:00 - Vína z České republiky: degustace typických odrůd z vinařských oblastí Morava a Čechy
·    25. 3. 11:00 - To nejlepší z… aneb ochutnejte deset vzorků z prestižní kolekce sta vín Salonu vín České republiky
·    26. 3. 11:00 - Nové odrůdy z Moravy: výprava za mladými odrůdami, které byly vyšlechtěny na Moravě (Pálava, Muškát moravský, Aurelius, atd.)

Veletrh ProWein patří k největším a nejvýznamnějším veletrhům vína na světě. Letos se očekává opět o něco věší účast vystavovatelů, a to až 4500 z cca 50 zemí a více než 40 tisíc odborných návštěvníků z celého světa. Asi 80 procent zúčastněných firem přijíždí ze zahraničí. ProWein tak nabízí cenný průřez současnou světovou nabídkou a na jedné ploše ukazuje, jakým směrem se světové vinařství ubírá. Účast na veletrhu je producenty považována za velmi efektivní, 95 procent návštěvníků uvádí dosažení stanovených cílů a celkové kladné hodnocení. Každoročně je zde k dispozici cca 1000 vín k otevřené degustaci.

Zdroj: NVC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...