Herec Karel Roden uvedl v Brně na trh vlastní kolekci vín

Brno, 3. května 2012 (MEDIAFAX) - Herec Karel Roden ve čtvrtek v Brně uvedl na trh novou kolekci šesti vín, která se bude prodávat pod jeho jménem. Tvoří ji Ryzlink rýnský, Pálava, Aurelius, Rulandské bílé, Tramín červený a Modrý portugal z produkce Adámkova vinařství z Višňové na Znojemsku, řekl Roden. Exkluzivní řadu bude možné koupit ve vinotékách a lepších restauracích. "Vína se jménem Karla Rodena vznikají v Adámkově vinařství ve Višňové a smyslem je vyrobit jen omezené množství z té nejkvalitnější části úrody. Určitě to není pití určené k prodeji v supermarketech," řekl Tomáš Vican z Vinné galerie v Brně.

karel-roden-brno

V rámci ročníku 2011 bude k mání pouze deset tisíc "rodenovských" lahví. "Z letošní kolekce bych podtrhl Modrý portugal, který je krásně marmeládový," upozornil Vican s tím, že mimořádně se vyvedla i Pálava, která se na Znojemsku stala absolutní odrůdovou šampionkou.

Karel Roden je s kolekcí svých vín spokojený. "Chutná mi," poznamenal při uvádění vlastních šarží na trh. "K vínu mě přivedla jeho chuť i přátelé, především Tomáš Vican, vinař a producent filmů Bobule a 2Bobule," přiznal herec.

S Vicanem se seznámil prostřednictvím bratra Mariana, který v obou dílech Bobulí hrál. "Měl jsem už dříve nabídky na spojení jména s vínem, ale teprve pan Vican pochopil, že nechci nic masového, že si chci s vínem hrát," řekl Roden, který má při výběru kolekce logicky hlavní poradní hlas.

Exkluzivním distributorem Rodenových vín je Vinná galerie, podnik blízko lužáneckého parku v Brně. Majitelé galerie jsou také filmovými producenty - kromě zmiňovaných Bobulí produkovali velkofilm Lidice, kde hrál Karel Roden hlavní roli. V současné době podle Vicana chystají snímek Martin a Venuše.

Vinná galerie je i pořadatelem mezinárodní soutěže Festwine. Vyhlášení výsledků osmého ročníku se uskuteční 31. května v Brně.

karel-roden-brno-vinna-galerie

Jiří Nováček, foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí