Fotbalové centrum za Lužánkami se rozroste o šatny i hygienické zázemí

Brno, 22. ledna 2024 - Fotbalové centrum Brno-Lužánky již brzy získá nové zázemí kolem hřiště s umělou trávou. Brněnští radní rozhodli, že šatny, hygienické buňky či technickou místnost připraví společnost CUBESPACE, s. r. o., za 4 031 113,07 korun bez DPH. Odhaduje se, že stavba bude kompletní v srpnu 2024.

chlap sprcha fotbalista

Zázemí fotbalového centra za Lužánkami vybuduje společnost CUBESPACE, s. r. o. „U hrací plochy s umělou trávou vzniknou čtyři šatny pro sportovce, dvě hygienické buňky či zázemí pro správce a rozhodčí s technickou místností. Dohromady se využije šest modulových kontejnerů, přičemž stavět se má od února do srpna letošního roku. Původně se očekávala cena zakázky 4 702 000 korun bez DPH, finální částka však činí 4 031 113,07 korun bez DPH,“ sdělil 1. náměstek primátorky René Černý.

„Díky investici vznikne za Lužánkami na umělé trávě tolik potřebné zázemí, jež enormně zvýší komfort všech sportovců a které danému místu doposud chybělo. Sportovci doteď museli využívat zázemí sousedního areálu nebo se převlékali přímo na hřišti. Z centra s umělou trávou tak uděláme plnohodnotné sportoviště s kompletním vybavením včetně šaten a hygienického zařízení. Veřejnou zakázku vysoutěžilo město za cenu zhruba o 700 000 korun nižší, než se předpokládalo, a odhaduje se, že smlouva se zhotovitelem bude uzavřena začátkem února,“ doplnil radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...