V centru Brna demonstrovalo na 500 lidí nespokojených s politickou situací

Brno, 17. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Zhruba 500 demonstrantů přišlo v Brně ve čtvrtek podpořit akci občanské iniciativy ProAlt proti vládním reformám. Na současnou politickou situaci je třeba upozorňovat veřejně, sdělil aktivista ProAltu Tomáš Vokoun. Smyslem akce podle něj bylo upozornit na to, že současná vládní reforma je nesociální a nepromyšlená. ProAlt proto navrhuje přijetí zákona o referendu, ve kterém by se pak měli k reformám vyjádřit lidé. Pokud by v referendu současné reformy jednoznačně odmítli, mělo by to vést až k pádu vlády.

Demonstrace-brno-odborari-17-listopad

"Lidé tady v Brně dali jasně najevo svou nespokojenost. Na nejvýraznějším transparentu, který nesli, byla zobrazena zadnice s nápisem "hlouběji už to nejde"," popsal Vokoun a dodal, že nejvíce demonstranti volali po reformě ve zdravotnictví a školství.

Demonstrace v několika městech republiky ProAlt zorganizoval u příležitosti státního státku Dne boje za svobodu a demokracii. Akci v Brně spolu s ProAltem pořádají Českomoravská konfederace odborových svazů, Akční spolek nezaměstnaných, Alternativa zdola a Masarykova demokratická akademie.

ProAlt je občanská iniciativa pro kritiku vládou plánovaných reforem a na podporu alternativ, která vznikla v loňském roce. Sdružuje lidi všech profesí, generací i názorů, kteří odmítají plošné škrty a reformy v oblasti důchodů, zdravotnictví, sociální a rodinné politiky, pracovního práva, školství, vědy a kultury, jak je připravuje současná vládní koalice, a chtějí jim aktivně čelit.

Ilona Honusová, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Komentáře 

 
0 #1 jk 2011-11-22 13:08
Zavést referenda v nevzdělaném a demoralizovaném národě je katastrofa.
Nejprve by se měla zvýšit vzdělanost obyvatelstva, pak zrušit všeobecné volební právo a nahradit ho právem volit pro lidi aspoň s minimálními politologickými , sociologickými a ekonomickými znalostmi ..... pak má smysl zavádět referenda. Jinak se budeme stále jen motat v goebblesovských marketingových a PR kampaních jednotlivých ekonomických zájmových skupin.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...