Proti vysokoškolské reformě protestují v Brně i důchodci

Brno, 29. února 2012 (MEDIAFAX) - Do protestů proti vládní vysokoškolské reformě se v Brně zapojilo i 180 studentů a studentek Univerzity třetího věku na Mendelově univerzitě. Ve středu to řekl předseda akademického senátu Mendelovy univerzity Petr Jedlička. "Studenti senioři podepsali vyjádření souhlasu se stanoviskem vedení univerzity a s prohlášením brněnských rektorů, jež kritizují kvalitu věcných záměrů reformních zákonů," řekl Jedlička. Senioři podle něj rovněž naplno podporují protestní akce pořádané studenty vysokých škol.

duchodce-reforma

Studenti mezitím ve svém takzvaném týdnu neklidu pokračují středeční okupační stávkou Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Údolní ulici. "Stávku naplníme kulturním programem, v rámci kterého se uskuteční diskuze, projekce filmů, performance nebo vystoupení dýdžejů," řekl agentuře Stanislav Drozd, mluvčí iniciativy Brno za svobodné vysoké školy.

Ve středu přitom do Brna kvůli vysokoškolským protestům nepřijel na ohlášenou návštěvu Masarykovy univerzity prezident Václav Klaus. Vzkázal, že se nehodlá konfrontovat s lidmi, kteří odmítají reformu vysokého školství, bez které se podle něj Česká republika neobejde.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články: