Koncert novozélandské Princess Chelsea slibuje nevšední zážitek od protinožců

Brno, 1. června 2012 — Ve čtvrtek 14. června vystoupí na Flédě novozélandská zpěvačka, klavíristka a skladatelka Princess Chelsea s kapelou. Za uměleckým jménem Princess Chelsea najdeme talentovanou novozélandskou zpěvačku, pianistku a skladatelku Chelsea Nikkel. Výstřední zpěvačka svéhlavě míchá prvky klasické hudby, orchestrálního popu a elektroniky a momentálně patří mezi nejzajímavější objevy tamější scény.

princess-chelsea-na-flede

Chelsea Nikkel se narodila v Aucklandu. Už od útlého dětství studovala klasickou hru na klavír a postupně koketovala i s dalšími hudebními nástroji (bicí, kytara, klarinet a xylofon). Brzy pocítila chuť sama komponovat a na střední škole napsala svou první skladbu Monkey Eats Bananas. Autorské schopnosti rozvíjela v The Brunettes, indie-popové kapele upsané známému labelu Sub Pop.

Odtud už vedla cesta k jejímu sólovému projektu. Tři roky nahrávání a zvukových aranží za producentského dohledu Jonathana Bree (The Brunetts) zúročila na debutovém albu Lil´Golden Book, které vyšlo v loňském roce jako první sólový ženský počin labelu Lil´Cheefs Record.

Nikkel na něm nezapře svou lásku k melodiím ze starých Disneyho pohádek a filmů Wese Andersona, ale ani inspiraci Kraftwerk, Enyou nebo Dr. Dre. Každou písničkou nám roztomile vypráví příběhy ze svého života a dospívání.

Ve skladbě Cigarette Duet vede skutečnou rozpravu se svým přítelem. Sama k tomu dodává: „Dříve jsem kouřila a můj partner to nesnášel. Tahle písnička ale kouření ani neobhajuje, ani není proti. Prostě o tom spolu jen diskutujeme“. Videoklip k této skladbě se stal hitem, který na internetu během několika měsíců zhlédlo více než 2 milióny lidí.

Chelsea doprovází na koncertech celá kapela (kytara, basa, bicí, triangl, 4 klávesy, xilofon a metalofon) a výsledkem je magický mix chytlavých melodií, které srší nápady a vtipem. Vystoupení Princess Chelsea slibuje příjemný zážitek letošního jara.

Princess Chelsea
Místo: klub Fléda, Štefánikova 24, Brno
Datum: 14. 6. 2012
Start: 20:00 hod.
Vstupné: 250 Kč (předprodej) / 300 Kč (na místě)

(red), foto: Fléda


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události