Ve filmu Do Dna si zahrají hendikepovaní herci

Brno, 23. listopadu 2011 - Unikátní filmový projekt s názvem Do Dna zaměstná tento týden několik herců, desítky lidí ve štábu a na nohou bude i celá Liga vozíčkářů. Tato brněnská nezisková organizace projekt zaštiťuje a podporuje. Zapojení totiž do něj budou herci na invalidních vozících. Tento fakt však zůstane do poslední minuty skryt. Idea krátkého sedmiminutového snímku je zřejmá. „Chceme tímto filmem veřejnosti ukázat, že není třeba lidi na vozíku vnímat jen jako invalidy. Je nutné vnímat jejich osobnost a charakter, ne to, že nemůžou chodit,“ vysvětlil myšlenku filmu ředitel Ligy vozíčkářů Zdeněk Škaroupka.

Film-a-klapka-02

Snímek natočí režisér Filip Laureys. „Je to pro mě výzva. Chci spojit to, co jsem se naučil při studiích v Austrálii, s projektem, který pomůže lidem. A třeba se u něj i herci i ostatní členové štábu, všichni víceméně amatéři, pobaví a dozví něco nového,“ těší se.
Krátký příběh člověka, kterého mate dění kolem něj a který hledá vysvobození z pomyslného začarovaného kruhu zničených vztahů, bude natočen ve velmi vysoké kvalitě. Díky firmě eDisk.cz bude štáb pracovat s nejmodernější filmovou technikou. Zrcadlový fotoaparát, na nějž v současnosti natáčí většina nezávislé zahraniční produkce, zapůjčí bezplatně firma Softcom Group. Objektivy bude mít režisér k dispozici díky firmě Megapixel.cz. Bez podpory těchto společností a mnoha dalších firem (Café Práh, čajovna Probuzený slon, Caffé Del Saggio, Rock Point atd.) by tento film vzniknout nemohl.

Natáčet se bude ve čtyřech lokacích. Útočiště štábu poskytne čajovna Probuzený slon, Café Práh, Bezbariérové divadlo Barka a Liga vozíčkářů. Scény budou psychologicky laděné i dramatické. „Autonehoda, chvilky před popravou, hádka v domácnosti, erotická scéna – to vše ve spojení s herci na vozíku. Myslím, že nic podobného se ještě v Česku nenatáčelo,“ zhodnotil režisér.
Film bude dokončený v lednu 2012. Poté jej bude možné shlédnout na různých místech – v televizi, v internetových médiích, na festivalech a akcích Ligy vozíčkářů.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události