Ve filmu Do Dna si zahrají hendikepovaní herci

Brno, 23. listopadu 2011 - Unikátní filmový projekt s názvem Do Dna zaměstná tento týden několik herců, desítky lidí ve štábu a na nohou bude i celá Liga vozíčkářů. Tato brněnská nezisková organizace projekt zaštiťuje a podporuje. Zapojení totiž do něj budou herci na invalidních vozících. Tento fakt však zůstane do poslední minuty skryt. Idea krátkého sedmiminutového snímku je zřejmá. „Chceme tímto filmem veřejnosti ukázat, že není třeba lidi na vozíku vnímat jen jako invalidy. Je nutné vnímat jejich osobnost a charakter, ne to, že nemůžou chodit,“ vysvětlil myšlenku filmu ředitel Ligy vozíčkářů Zdeněk Škaroupka.

Film-a-klapka-02

Snímek natočí režisér Filip Laureys. „Je to pro mě výzva. Chci spojit to, co jsem se naučil při studiích v Austrálii, s projektem, který pomůže lidem. A třeba se u něj i herci i ostatní členové štábu, všichni víceméně amatéři, pobaví a dozví něco nového,“ těší se.
Krátký příběh člověka, kterého mate dění kolem něj a který hledá vysvobození z pomyslného začarovaného kruhu zničených vztahů, bude natočen ve velmi vysoké kvalitě. Díky firmě eDisk.cz bude štáb pracovat s nejmodernější filmovou technikou. Zrcadlový fotoaparát, na nějž v současnosti natáčí většina nezávislé zahraniční produkce, zapůjčí bezplatně firma Softcom Group. Objektivy bude mít režisér k dispozici díky firmě Megapixel.cz. Bez podpory těchto společností a mnoha dalších firem (Café Práh, čajovna Probuzený slon, Caffé Del Saggio, Rock Point atd.) by tento film vzniknout nemohl.

Natáčet se bude ve čtyřech lokacích. Útočiště štábu poskytne čajovna Probuzený slon, Café Práh, Bezbariérové divadlo Barka a Liga vozíčkářů. Scény budou psychologicky laděné i dramatické. „Autonehoda, chvilky před popravou, hádka v domácnosti, erotická scéna – to vše ve spojení s herci na vozíku. Myslím, že nic podobného se ještě v Česku nenatáčelo,“ zhodnotil režisér.
Film bude dokončený v lednu 2012. Poté jej bude možné shlédnout na různých místech – v televizi, v internetových médiích, na festivalech a akcích Ligy vozíčkářů.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...