14. Festival francouzského filmu v brněnském kině Art

Brno, 23. listopadu 2011 - Poslední listopadový týden, konkrétně ve dnech 24. – 30. listopadu, zavítá do Brna a dalších sedmi měst České republiky již 14. ročník Festivalu francouzského filmu. V brněnské části festivalu, jehož hlavním tématem je letos téma lásky v mnoha podobách, uvidíme celkem 12 celovečerních filmů a dva bloky krátkometrážních snímků. Budou uvedeny tři filmy v předpremiéře (Kaurismäkiho optimistické melodrama Le Havre, mimo jiné i v Praze natáčený a hvězdně obsazený neobvyklý milostný příběh Milovaní režiséra Christopha Honorého a vizuálně podmanivé drama z počátku minulého století Nevěstinec Bertranda Bonella) i čtyři snímky ze sekce Výběr české kritiky, které budou soutěžit o Cenu diváků.

l-apollonide-souvenirs-de-la-maison-close2

Zde se utkají filmy zvolené českými filmovými novináři a brněnští diváci budou mít možnost zhlédnout čtyři z nich: novodobé drama o Johance z Arku Johanka v zajetí, animovaný film nominovaný na Evropské filmové ceny Rabínův kocour, historické drama Svobodní, v němž si hlavní roli zahrál držitel Césara za film Prorok Tahar Rahim, a francouzsko-španělské drama z prostředí cirkusu Balada Triste.

Vedle soutěžních a předpremiérových snímků festival uvede novou sekci Výběr ARTE, složenou z hraných i dokumentárních titulů z produkce prestižní televizní stanice ARTE FRANCE. V Brně nebude chybět ani velmi oblíbený Večer krátkých filmů, který představí ve dvou blocích jedinečný průřez současnou francouzskou krátkometrážní tvorbou, sekce Filmové hity se ohlédne za klasickým filmem Krzysztofa Kieslowkého Dvojí život Veroniky a nabídne koprodukční snímek Larse von Triera Melancholia.

Festival francouzského filmu pořádají Francouzské velvyslanectví v České republice, Unifrance, Francouzský institut v Praze a Francouzské aliance v České republice, na jeho brněnské části spolupracuje Turistické informační centrum města Brna. Produkci festivalu zajišťuje společnost Union Film. Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky. Vstupné činí 89 Kč.

(red), foto: archiv organizátorů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...