NS: Za vraždu taxikáře v Čelákovicích si muž odpyká 17 let

Brno, 26. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Petra Špeciána, který loni v říjnu zavraždil v Čelákovicích u Prahy taxikáře. Muži tak zůstalo vězení v podobě 17 let. O rozhodnutí informoval mluvčí NS Petr Knötig.

Nuz-v-ruce-02

Soud rozhodoval o případu během listopadu. "Dovolání bylo zjevně neopodstatněné. Soudy se vypořádaly se všemi důkazy, jak měly. Neshledali jsme žádný rozpor," řekl Knötig. Celkem 17 let za mřížemi udělil Špeciánovi letos v červnu Vrchní soud v Praze, který neuznal námitky, že obžalovaný nechtěl muže usmrtit.

Vražda se stala loni 22. října. Špecián jednou ranou nožem zabil třiašedesátiletého taxikáře. Zraněný si stihl ještě přivolat záchranku, ale před jejím příjezdem zemřel. Pětadvacetiletý mladík vzal napadenému peněženku, z níž sebral 1700 korun. Peníze pak prohrál v hernách.

Lenka Horáková, Markéta Puci

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...