Jihomoravští lovci lebek vypátrali od začátku roku 16 hledaných osob

Brno, 7. října 2012 (MEDIAFAX) - Členové týmu kriminalistů jihomoravské Skupiny cíleného pátrání, kterým se říká lovci lebek, od začátku letošního roku předali do výkonu trestu 16 osob. Je to dvojnásobný počet oproti loňsku, informovala v neděli brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

policie

"Vypátrané osoby stráví ve vězení bezmála 40 let," uvedla Straková. Podle ní byl jedním z hledaných jednačtyřicetiletý muž, který byl v minulosti odsouzený za vraždu. "Nyní byl podezřelý ze znásilnění, avšak slehla se po něm zem. Policisté zjistili, že před trestem zřejmě uprchl do Velké Británie. Navázali spolupráci se zahraničními kolegy a muž putoval na základě mezinárodního zatykače zpět do České republiky," řekla mluvčí.

Třiačtyřicetiletý trestanec, který měl jít na osm a půl roku do vězení, se ukrýval před policií pod čtyřmi různými identitami. "Byl odsouzený převážně za podvody. Způsobil škodu několik milionů. Dopadení znesnadnil tím, že úplně změnil podobu a vydával se za čtyři smyšlené i skutečné osoby. Také udržoval styky s několika ženami současně. Policisté jej zadrželi před domem jedné z nich," sdělila Straková.

Dalším zadrženým byl třiačtyřicetiletý muž, který se před čtyřletým vězením schovával na Břeclavsku. Dvě desítky kriminalistů proti němu zasáhly v jeho domě, muž skončil ve věznici.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...