Brněnská kriminálka obvinila podvodníka, který v e-shopech připravil 240 lidí o 1,6 milionu

Brno, 31. října 2012 (MEDIAFAX) - Osm let vězení hrozí jednačtyřicetiletému muži, který podvodnými nabídkami v e-shopech obral stovky klientů nejméně o 1,6 milionu korun. Podvodníka zadrželi a obvinili příslušníci jihomoravské hospodářské kriminálky, řekla ve středu krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

programator

Podvodník si u provozovatele systému e-shopů pod cizí identitou zaregistroval hned několik internetových obchodů, na kterých nabízel k prodeji nejrůznější zboží a zejména elektroniku. Při zakládání těchto e-shopů uváděl falešné kontaktní a fakturační údaje, smyšlená byla i sídla fiktivních firem.

"Zákazníky lákal hlavně na dvouprocentní slevu a dopravu zboží zdarma, pokud uhradí kupní cenu předem převodem na účet povedeného obchodníka," řekla Vedrová. Nabídce s vidinou levnějšího zboží, která se však ukázala jako výhodná pouze pro prodejce, neodolalo podle policejní mluvčí 240 zákazníků, od kterých podvodník vyinkasoval více jak 1 600 000 korun.

Svých objednávek se však nedočkal nikdo z nich a tak poškození nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, začali podávat na prodejce trestní oznámení.

Muž se podle Vedrové po dopadení snažil hájit tím, že pouze založil inkriminované bankovní účty, ze kterých následně vybral finanční hotovost a předal ji muži z Ostravy, který měl podle něj provozovat e-shopy. Jako odměnu si prý nechal jen několik desítek tisíc korun. "Jeho tvrzení se však kriminalistům podařilo vyvrátit. Muže proto obvinili z podvodu, za který mu v tomto případě hrozí až osmileté vězení," uzavřela Vedrová s tím, že soud neakceptoval žádost policie o uvalení vazby, podvodníka proto stíhají kriminalisté na svobodě.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...