Mladík z Brna nabízel na internetu podvodné půjčky, odhalila jej policie

Brno, 23. října 2012 (MEDIAFAX) - Z podvodu se bude zpovídat dvaadvacetiletý mladík, který na internetu nabízel půjčku, ale žádnou neposkytl. Z oklamaných žen vymámil peníze, informovala v úterý brněnská policejní mluvčí Andrea Straková. Muž na inzertních finančních portále uveřejnil nabídku na nebankovní půjčku. "Koncem září na ni reagovala sedmačtyřicetiletá žena z Prahy. Požádala o 150 tisíc korun," uvedla Straková s tím, že mladík komunikoval telefonicky a přes email.

Penize-bankovky-a-mince

Žena se s ním sešla v Brně na čerpací stanici v Žarošické ulici. Podepsala smlouvu a předala dotyčnému vratnou kauci ve výši 5000 korun. "Mladík uvedl, že musí počkat na kolegu, až přiveze slíbené peníze. Od žadatelky si ještě půjčil mobilní telefon a z místa se vytratil," řekla mluvčí.

Obdobným způsobem naletěla i čtyřiatřicetiletá žena ze Středočeského kraje. Potřebovala 380 tisíc korun. Komunikace byla telefonická a přes email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Dvojice se sešla u brněnského obchodního domu na Pálavském náměstí. "Scénář se opakoval pouze s tím rozdílem, že druhé poškozené nevzal mladík mobil," dodala Straková.

Podle ní policisté podvodníka našli. Hrozí mu dva roky vězení. "Podvedených lidí může být více. Žádáme další případné poškozené, aby se obrátili na policii," uzavřela.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...