Podváděli při přidělování městských bytů, nyní dostávají výpovědi

Brno, 19. listopadu 2022 – Rada městské části Brno-střed schválila první výpovědi z nájmu bytů, kde nájemce prokazatelně doložil k žádosti nepravdivé údaje, díky nimž dosáhl na přidělení bytu.

klice najem

Rada městské části Brno-střed jednomyslně schválila podání výpovědi z nájmu u tří bytů ve správě městské části, u kterých interní audit prokazatelně shledal a doložil, že nájemci ve svých žádostech uvedli nepravdivé informace, které jim dopomohly získat obecní byt. Zjištění těchto skutečností lze důvodně považovat za jiný obdobně závažný důvod pro vypovězení nájmu dle § 2288 odst. 1 písm. d) občanského zákoníku, pro který je pronajímatel oprávněn vypovědět nájem bytu.

„Nájemci tří bytů, u kterých přistupujeme k výpovědi z nájmu, získali uvedením nepravdivých informací výhodu vyššího bodového hodnocení, na základě kterého byli vybráni k uzavření nájemní smlouvy. Zjištění těchto skutečností jednoznačně naplňuje definici jiného závažného důvodu pro vypovězení nájmu podle občanského zákoníku. Výpovědi rozešleme obratem,“ doplnil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Oddělení interního auditu kanceláře starosty nadále pokračuje ve třech započatých auditech, a to v kontrole žádostí o byty, které se mají aktuálně přidělovat, v systémovém auditu, který je zaměřený na identifikaci rizik v systému přidělování bytů k pronájmu, a v neposlední řadě v hloubkové kontrole žádostí o byt za období 2018–2022.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...