Asijští trhovci dopadli mladíka, který chtěl platit falešnými bankovkami

Brno, 13. června 2012 (MEDIAFAX) - Za padělání peněz stíhají policisté sedmnáctiletého mladíka, který si doma na tiskárně vyrobil pět falešných tisícikorunových bankovek a vydal se s nimi nakupovat do asijské tržnice v Olomoucké ulici v Brně. Penězokazce chytili sami trhovci, řekla ve středu policejní mluvčí Petra Vedrová.

Penize-bankovky-tisicikoruny

Mladík si u stánku vybral kožený opasek a dvě stě korun útraty zaplatil první z padělaných tisícovek. Prodavačka si už peníze ukládala do kabelky, když jí po hmatu i na pohled přišla bankovka podezřelá. Dojem jí podle policejní mluvčí hned potvrdili i kolegové z vedlejších stánků, se kterými kvalitu padělku konzultovala.

Mladík začal utíkat, ale podvedená trhovkyně přivolala posily a zorganizovala honičku. "Prchající mladík ještě stihnul odhodit zbylé čtyři padělané tisícikoruny, ale proti přesile rozčilených obchodníků neměl šanci," řekla Vedrová. Podvodníka společně s nimi zadržel pracovník ostrahy tržnice a přivolal policii. Kriminalisté pak mladíka zajistili.

Podle vyjádření České národní banky, která vypracovala odborné vyjádření, byly všechny padělky vyhodnoceny jako méně zdařilé. Kriminalisté nyní stíhají mladíka za padělání a pozměnění peněz. V případě odsouzení mu hrozí tři až osm let vězení.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...