Exekutor Višvader, známý zpronevěrou 80 milionů, dostal od soudu pokutu 1,5 milionu

Brno, 29. října 2012 (MEDIAFAX) - Nejvyšší správní soud (NSS) udělil v pondělí pokutu 1,5 milionu korun exekutorovi Jozefu Višvaderovi, který je známý tím, že zpronevěřil 80 milionů korun a uprchl do ciziny. Verdikt sdělila mluvčí NSS Sylva Dostálová. NSS se Višvaderem zabýval kvůli jiným chybám. "Byl částečně uznán vinným a dostal pokutu ve výši 1,5 milionu korun," řekla Dostálová.

soud-kladivko-05

Višvader je známý tím, že měl loni v prosinci zpronevěřit 80 milionů korun, které vynaložila firma v rámci exekučního řízení. Exekutor pak uprchl za hranice. V březnu jej na základě mezináročního zatykače zadržli v Rumunsku, kde žádal o azyl. Muž byl už v minulosti odsouzený za podvod. V podmínce se však neosvědčil a měl by nastoupit do vězení.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...