NS začal řešit dovolání Milana Čermáka, který údajně pomohl v Praze ukrást půl miliardy

Brno, 24. října 2012 (MEDIAFAX) - Nejvyšší soud v Brně se začal zabývat dovoláním Milana Čermáka, odsouzeného na devět let do vězení za krádež více jak půl miliardy korun z budovy bezpečnostní agentury G4S v Praze. Ve středu to potvrdil mluvčí NS Petr Knötig. Čermák v dovolání napadá nedostatečnost důkazů a žádá o propuštění z vězení.

Penize-bankovky

Druhý z údajných pachatelů, František Procházka, bývalý zaměstnanec agentury G4S, po krádeži peněz zmizel. Soud jej v nepřítomnosti odsoudil stejně jako Čermáka k devíti letům vězení.

Procházka si dovolání k Nejvyššímu soudu zatím nepodal. Některé zdroje uvádějí, že spolupachatel takzvané loupeže století není mezi živými.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...