Muž si vymyslel útok na své luxusní BMW, teď sám čelí trestnímu stíhání

Brno, 19. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnským kriminalistům se podařilo objasnit údajný útok vandala, který měl sedmatřicetiletému muži z Brna totálně poničit jeho luxusní BMW. Policejní mluvčí Pavel Šváb v neděli sdělil, že muž si vše vymyslel a navíc BMW bylo kradené.

auto_kradez250

Složitý případ začali policisté vyšetřovat na podzim loňského roku. Obviněný muž tehdy přišel oznámit policistům, že mu neznámý vandal poničil jeho BMW. Škoda byla téměř milion korun. Muž podle své výpovědi odstavil auto pro údajnou poruchu v Brně-Kohoutovicích na odlehlém místě. Brzy se ale začaly objevovat první nesrovnalosti.

"Na místě údajného poničení vozidla jsme nenašli ani jednu stopu, žádné střepy, odštěpky laku či kapku barvy. Popsaná cesta do servisu z údajného místa činu měřila polovinu naposledy ujeté trasy dle palubního počítače. Vůz motoricky nevykazoval žádnou závadu. Zato měl pozměněný VIN kód. Zjistili jsme, že svému právoplatnému majiteli zmizel už na konci roku 2010 ve Vídni. Kupní smlouva byla sice opatřena razítkem, ale falešným. Navíc firma sice dováží ze zahraničí vozidla, ale výhradně jinou značku," uvedl Šváb.

Vůz byl poničen naopak naprosto dokonale. Výčet všech poškození zahrnoval všechny díly karoserie a interiéru vozidla, včetně sedadel, panoramatické střechy, světel či multifunkčního displeje. Díly karoserie byly prosekány neznámým předmětem, interiér měl vandal polít modrou barvou. "Po konfrontaci se zjištěnými fakty muž obrátil a odmítl vypovídat. Nyní čelí trestnímu stíhání a za zločin pojistný podvod spáchaný ve stádiu pokusu a přečin podílnictví mu hrozí až osmiletý pobyt ve vězení. Zničené auto jsme předali jeho původnímu majiteli," dodal Šváb.

Irena Frolová

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...