Celníci zadrželi na tržnici v Brně podezřelého zboží za 14 milionů

Brno, 17. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Přes 6000 kusů zboží označeného ochrannými známkami zajistili celníci na tržnici v Brně, přičemž prodejní hodnota originálů by přesáhla 14 milionů korun. V případě prokázání, že jsou to padělky, hrozí majiteli pokuta až pět milionů korun, řekla v úterý mluvčí celníků Lada Temňáková.

celni_sprava

Celníci provedli kontrolu tržnice na Olomoucké ulici v noci na úterý. "Tři muži přenášeli zboží z dodávkového vozidla do jednoho z odstavených kontejnerů. Ve vozidle i v kontejneru se nacházelo velké množství textilu, kabelek, opasků a dalších věcí označených ochrannými známkami. Celkem jsme zajistili 6347 kusů," uvedla Temňáková.

Prodejní hodnota originálů by se pohybovala okolo 14,7 milionu korun. Nájemci kontejneru a provozovateli vozidla hrozí podle zákona o ochraně spotřebitele v případě prokázání, že jsou věci padělané, propadnutí zboží a až pětimilionová pokuta.

Lenka Horáková, foto: Celní správa ČR

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...