Celníci odhalili řidiče bulharského autobusu pašujícího cigarety

celni_sprava_cigarety250Brno, 18. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Celkem 40 kartonů cigaret objevili celníci v Brně při kontrole linkového autobusu z bulharské Sofie do Prahy. K nezákonnému dovozu se přiznal řidič autobusu, sdělila ve středu mluvčí celníků Lada Temňáková. Celníci odhalili pašované cigarety v úterý. "Na základě vlastních zkušeností a poznatků jsme se zaměřili na zahraniční autobusy. Jeden jsme zkontrolovali při jeho přestávce na autobusovém nádraží," uvedla Temňáková.

Kontrola nastala nejprve u cestujících, následně v interiéru autobusu, v zavazadlovém prostoru a nakonec v konstrukční dutině. "Při kontrole podvozku jeden z pracovníků objevil menší, těžce přístupný prostor překrytý kusem koberce," řekla mluvčí. Po výzvě celníků řidič ukázal vstup do skrýše, kde se nacházelo 40 kartonů cigaret se srbskými kolky. Řidič se přiznal k nezákonnému dovozu zboží, za což mu hrozí propadnutí zboží a pokuta až do výše 100 tisíc korun. "Z dovezených cigaret bude také vyměřeno clo, spotřební daň a daň z přidané hodnoty v celkové výši 25 tisíc korun," dodala.

"Právě pro tento typ kontrol jsou vybraní pracovníci Celní správy České republiky, kteří jsou školení ve speciálních kurzech. Je důležité, aby pro podobné typy kontrol znali konstrukci autobusů, jejich konstrukční dutiny i možné přístupy k nim," vysvětlila Temňáková.

Lenka Horáková, foto: Celní správa ČR

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit