Celníci našli na Brněnsku přes 1700 padělaných láhví známé vodky Stolichnaya

Brno, 26. října 2011 (MEDIAFAX) - Celkem 1591 litrů padělané světoznámé vodky značky Stolichnaya zajistili celníci ve skladu jedné společnosti sídlící nedaleko Brna. Ve středu to řekla mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková. Celníci kontrolovali sklad firmy v úterý odpoledne. "Skupina mobilního dohledu našla na místě láhve vodky v objemových baleních 0,7 litru a jeden litr. Některé byly označené kontrolní páskou," uvedla Temňáková.

Celnici-falesna-vodka

Po důkladném ohledání a zjištění informací zástupce majitele ochranné známky celníci zajistili 1723 lahví v hodnotě téměř 700 tisíc korun z důvodu podezření z porušování některých práv duševního vlastnictví. "Pokud se neprokáže zdanění lihovin, únik na spotřební dani by přibližně činil 180 tisíc korun," dodala mluvčí.

Lenka Horáková, foto: CŘ Brno

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...