Projekt Řídím, piju nealko pivo, letos odstartuje již na Velikonoce

projekt-ridim-piju-nealkoholicke-pivoPraha/Brno 26. března 2013 - Úspěšný projekt Českého svazu pivovarů a sladoven na podporu prevence konzumace alkoholu za volantem pokračuje tento rok třetím ročníkem. Po velkém úspěchu dvou předešlých, se Svaz po dohodě s Policií ČR rozhodl odstartovat letos akci již  na Velikonoce, a to v pátek 29. března a v pondělí 1. dubna.

Akce se uskuteční ve všech krajích České republiky na místech bezpečnostně preventivních kontrol. Promotéři zastupující Český svaz pivovarů a sladoven v modrých reflexních vestách předají řidičům, kteří úspěšně podstoupili kontrolu Policie ČR, a prokázali, že nepožili před řízením motorového vozidla alkohol, alkotestr a nealkoholické pivo z produkce pivovarů, jež se do projektu zapojily.

Cílem projektu je stejně jako v letech minulých představení a rozšíření povědomí o nápoji pro řidiče, který je plnohodnotnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování dopravních předpisů.

Předchozí dva ročníky projektu byly velice úspěšné. „V roce 2012 byl počet oslovených řidičů o 21% vyšší než v roce 2011. Bylo rozdáno 5344 nealkoholických piv a 5081 alkotestrů, což bylo o 15% více než v předchozím roce,“ říká Ing. Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven a pokračuje: „Pro letošní ročník máme ambice pokračovat ve spolupráci s PČR a oslovit co nejvíce řidičů.“

Projektu „Řídím, piju nealko pivo“ se zúčastní Pivovary Staropramen, s.r.o., Rodinný pivovar Bernard, a.s., PMS Přerov, a.s., Heineken ČR, a.s., Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a.s., CBIC Vyškov, a.s., Plzeňský Prazdroj, a.s., Pivovar Nymburk, s.r.o. a Pivovar Svijany, a.s. a probíhat bude ve 14 krajích po celé České republice.

„Je důležité dostat do podvědomí lidí, že alkohol na naše silnice nepatří a může rožně za spoustu zmařených životů. Tento projekt je jednou z cest jak na tyto problémy upozorňovat. Z tohoto důvodu nás těší zájem Svazu o problematiku konzumace alkoholu na našich silnicích a s tím spojené preventivní aktivity, které se snaží Svaz každoročně vylepšovat a rozvíjet,“ říká vrchní komisař, kpt. Mgr. Michal Hodboď.


Související články:
ABSL

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  91011
14151617181920
212223252627
28293031   
Nejbližší akce
24.10. Agadir uvádí... Adam Borzič..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250