Prodejna v centru města skrývala nezdaněný alkohol a cigarety

Brno, 4. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Přes 150 litrů nezdaněných lihovin a 120 krabiček s moldavskými tabákovými nálepkami odhalili celníci ve směnárně-smíšeném zboží v centru Brna. Ve středu o tom informovala mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková. Celníci provedli kontrolu prodejny v úterý. "Uvnitř jsme zajistili 94,5 litru různých druhů lihovin, u kterých provozovatel nebyl schopný prokázat zdanění. V kufru jeho vozidla bylo dalších 62 litrů nezdaněných lihovin a 2400 kusů cigaret označených moldavskými nálepkami," uvedla Temňáková.

celni_sprava_alkohol

Podle ní celníci lihoviny i cigarety zajistili. "Únik na spotřební dani z lihu jsme předběžně vyčíslili na 24 tisíc korun. V případě dodatečného neprokázání zdanění lihovin bude provozovateli doměřena dlužná daň a zboží propadne ve prospěch státu," dodala mluvčí s tím, že za skladování neznačených cigaret muži hrozí pokuta až jeden milion korun, propadnutí zboží a také vyměření spotřební daně ve výši přibližně pět tisíc korun.

Lenka Horáková, foto: Nezdaněný alkohol v brněnské prodejně, archiv Celní správy ČR

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...