Kingston - velká jarní soutěž

Celníci zabavili na brněnské tržnici zboží podezřelé z padělání

Brno, 18. června 2012 (MEDIAFAX) - Přes 1500 kusů zboží označeného ochrannými známkami zajistili celníci v Brně a Hatích na Znojemsku. Prověřujeme, zda jsou to padělky, řekla v pondělí mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková s tím, že prodejní hodnota originálů činí přes čtyři miliony korun.

Celníci kontrolovali tržnice v Brně a Znojmě o víkendu. "V brněnské Olomoucké ulici jsme v jedné z prodejních hal zpozorovali muže, který se snažil urychleně zamknout stánek a pak utekl. Dveře ale zůstaly otevřené. Uvnitř jsme odhalili 592 kusů podezřelého zboží označeného ochrannými známkami," uvedla Temňáková.

V neděli narazili celníci na stejného muže, který zamykal stejný stánek a opět se snažil utéct. "Na prázdných policích se přes noc objevilo nové zboží. Zajistili jsme dalších 532 kusů," řekla mluvčí.

Do třetice celníci našli v Hatích na Znojemsku 452 kusů podezřelého zboží, které muž přenášel z automobilu do tržnice.

"Celková prodejní hodnota originálů všech zajištěných věcí z obou tržnic by činila více než čtyři miliony korun. V případě prokázání porušování práv k ochranné známce a jiným označením propadne zboží ve prospěch státu. Oběma pachatelům zároveň hrozí až dvouleté vězení," dodala Temňáková.

Lenka Horáková, foto: Celní správa ČR

Související články: