Celníci zabavili na brněnské tržnici zboží podezřelé z padělání

Brno, 18. června 2012 (MEDIAFAX) - Přes 1500 kusů zboží označeného ochrannými známkami zajistili celníci v Brně a Hatích na Znojemsku. Prověřujeme, zda jsou to padělky, řekla v pondělí mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková s tím, že prodejní hodnota originálů činí přes čtyři miliony korun.

zbozi

Celníci kontrolovali tržnice v Brně a Znojmě o víkendu. "V brněnské Olomoucké ulici jsme v jedné z prodejních hal zpozorovali muže, který se snažil urychleně zamknout stánek a pak utekl. Dveře ale zůstaly otevřené. Uvnitř jsme odhalili 592 kusů podezřelého zboží označeného ochrannými známkami," uvedla Temňáková.

V neděli narazili celníci na stejného muže, který zamykal stejný stánek a opět se snažil utéct. "Na prázdných policích se přes noc objevilo nové zboží. Zajistili jsme dalších 532 kusů," řekla mluvčí.

Do třetice celníci našli v Hatích na Znojemsku 452 kusů podezřelého zboží, které muž přenášel z automobilu do tržnice.

"Celková prodejní hodnota originálů všech zajištěných věcí z obou tržnic by činila více než čtyři miliony korun. V případě prokázání porušování práv k ochranné známce a jiným označením propadne zboží ve prospěch státu. Oběma pachatelům zároveň hrozí až dvouleté vězení," dodala Temňáková.

Lenka Horáková, foto: Celní správa ČR

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...