Celníci zadrželi na tržnici v Olomoucké ulici zboží za pět milionů korun

Brno, 10. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Přes 3000 kusů zboží z tržnice prověřují celníci v Brně. Pravděpodobně to budou padělky, sdělila v úterý mluvčí celníků Lada Temňáková s tím, že prodejní hodnota originálů by činila přes pět milionů korun. Na tržnici v Olomoucké ulici se celníci zaměřili přes svátky. "U jedné z hal stála dvě otevřená dodávková vozidla. V nich se nacházely šály, textil, opasky, brýle a parfémy označené ochrannými známkami. Kvůli podezření na padělky jsme zajistili 2905 kusů zboží, u nichž by prodejní hodnota originálů přesáhla čtyři miliony korun," řekla Temňáková.

zbozi_celnici

Celníci ve stejný den objevili podezřelé věci také na sousední tržnici. "Muž manipuloval se zbožím poblíž zaparkovaného vozidla. Dal se okamžitě na útěk. Uvnitř vozu jsme zajistili 395 kusů zboží s ochrannými známkami. V tomto případě by činila prodejní hodnota originálů téměř jeden a čtvrt milionu korun," dodala mluvčí s tím, že celníci zajistili provozovatele všech tří vozidel.

Případ si převzal policejní orgán Celního ředitelství Brno k dalšímu vyšetřování.

 

Lenka Horáková, foto: Celní správa ČR

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...