Srbský autobus nelegálně převážel pivo, u Brna jej odhalili celníci

Brno, 30. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Celníci odhalili v sobotu na dálnici D1 nedaleko Brna srbský autobus, který v zavazadlovém prostoru nelegálně převážel více než tisíc lahví piva. O případu v pondělí informovala mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková. Šlo o pravidelnou linku na trase z Bělehradu do Stockholmu. "Po kontrole cestujících a interiéru přišla na řadu prohlídka zavazadlového prostoru. V něm však nebyla zavazadla, ale 1260 lahví srbského piva," uvedla Temňáková.

celni_sprava-auto2-250

Podle ní řidič vysvětlil situaci tak, že pivo nakoupil v Srbsku a veze ho známým do Švédska. "Protože zboží nebylo při vstupu na území Evropského společenství předloženo celním orgánům, dovoz byl nezákonný," dodala mluvčí s tím, že za protiprávní jednání hrozí řidiči propadnutí zboží a pokuta až 100 tisíc korun. Z dovezeného alkoholu bude muset zaplatit také celní dluh.

Lenka Horáková, ilustrační foto: CŘ Brno

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...