Kingston - velká jarní soutěž

Celníci zabavili téměř 4000 lahví alkoholu, majitel nepředložil doklady o zdanění

Brno, 20. června 2012 (MEDIAFAX) - Skoro 4000 lahví alkoholu, 22 kilogramů tabáku, více než 300 kartonů cigaret a přes 500 kusů doutníčků zajistili celníci ve skladu v centru Brna. Majitel nebyl schopný předložit doklady o nákupu zboží a jeho zdanění, řekla mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková. Celníci provedli kontrolu na začátku týdne. "Vytipovali jsme si podnikatele, který provozuje v Brně několik trafik. V pondělí muž přijel vozem ke skladu. Nejspíš chtěl odvézt zásobu zboží," přiblížila Temňáková okamžik, kdy celníci přistoupili ke kontrole.

Ve skladu zajistili 3950 lahví lihovin, v nichž bylo 1130 litrů rumu, vodky, slivovice a podobného alkoholu. "Z toho více než 22 litrů nebylo označeno kontrolní páskou. Dále jsme našli skoro 22 kilogramů tabáku, z toho 850 gramů bez tabákové nálepky. Zajistili jsme 67598 kusů cigaret a 507 doutníčků," řekla mluvčí s tím, že v zásuvce stolu měl podnikatel nepoužité kontrolní pásky vydané jinému subjektu.

Muž nebyl schopný celníkům předložit důkazy o nákupu zboží a o zdanění. "Zboží jsme zajistili a odvezli do skladovacích prostor celního úřadu. V případě, že podnikatel neprokáže zdanění, vyměříme mu dlužnou daň v přibližné výši 416 tisíc korun a zboží propadne ve prospěch státu," sdělila Temňáková. Za nakládání s neznačeným lihem hrozí dotyčnému až pětimilionová pokuta.

Lenka Horáková, foto: Celní správa ČR

Související články: