Celníci zabavili téměř 4000 lahví alkoholu, majitel nepředložil doklady o zdanění

Brno, 20. června 2012 (MEDIAFAX) - Skoro 4000 lahví alkoholu, 22 kilogramů tabáku, více než 300 kartonů cigaret a přes 500 kusů doutníčků zajistili celníci ve skladu v centru Brna. Majitel nebyl schopný předložit doklady o nákupu zboží a jeho zdanění, řekla mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková. Celníci provedli kontrolu na začátku týdne. "Vytipovali jsme si podnikatele, který provozuje v Brně několik trafik. V pondělí muž přijel vozem ke skladu. Nejspíš chtěl odvézt zásobu zboží," přiblížila Temňáková okamžik, kdy celníci přistoupili ke kontrole.

alkohol_celni_sprava

Ve skladu zajistili 3950 lahví lihovin, v nichž bylo 1130 litrů rumu, vodky, slivovice a podobného alkoholu. "Z toho více než 22 litrů nebylo označeno kontrolní páskou. Dále jsme našli skoro 22 kilogramů tabáku, z toho 850 gramů bez tabákové nálepky. Zajistili jsme 67598 kusů cigaret a 507 doutníčků," řekla mluvčí s tím, že v zásuvce stolu měl podnikatel nepoužité kontrolní pásky vydané jinému subjektu.

Muž nebyl schopný celníkům předložit důkazy o nákupu zboží a o zdanění. "Zboží jsme zajistili a odvezli do skladovacích prostor celního úřadu. V případě, že podnikatel neprokáže zdanění, vyměříme mu dlužnou daň v přibližné výši 416 tisíc korun a zboží propadne ve prospěch státu," sdělila Temňáková. Za nakládání s neznačeným lihem hrozí dotyčnému až pětimilionová pokuta.

Lenka Horáková, foto: Celní správa ČR

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...