Celníci zajistili na tržnici v Brně padělaný textil, našli i alkohol a cigarety

Brno, 24. října 2011 (MEDIAFAX) - Téměř 1000 kusů padělaného textilu zajistili celníci na asijské tržnici v Brně. V jednom z kontejnerů jsme našli také lihoviny a cigarety, u kterých ověřujeme, zda jsou zdaněné, informovala v pondělí mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková.

celni_sprava-auto2-250

Celníci zasahovali na tržnici v pátek a v sobotu, o případu informovali až nyní. "Hlídku nejprve zaujal nervózní prodejce, který postával u jednoho z kontejnerů. Jakmile si všiml celníků, okamžitě utekl," uvedla Temňáková.

V neuzamčeném kontejneru bylo 62 litrů vodky a fernetu v různých objemových baleních a 249 kartonů cigaret. "Na místě nebylo možné ověřit ani prokázat, zda muž výrobky zdanil, a proto je celníci zajistili," řekla mluvčí s tím, že v případě neprokázání zdanění by mohl únik na spotřební dani činit 143 tisíc korun.

V sobotu celníci našli v jiném kontejneru 602 kusů padělaného oblečení označeného ochrannými známkami. "Také jsme chytili prodejce, který u dodávkového vozidla nabízel textil označený ochrannými známkami. Celkově měl v autě 360 kusů," dodala Temňáková.

Podle mluvčí by prodejní hodnota originálů činila okolo dvou milionů korun.

Lenka Horáková

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...