Brněnská TOP 09 bojuje proti prudkému růstu počtu hracích automatů

Brno, 6. června 2011 (MEDIAFAX) - Brněnská TOP 09 se ohradila proti nárůstu počtu hracích automatů v Brně, kde jich během pěti měsíců přibylo 1412. Většina z nich je přitom v místech, kde je to vyhláškou města zakázáno, řekla v pondělí zastupitelka Brna Irena Matonohová (TOP 09) s tím, že na vině je mezera v zákoně.

hraci_automaty250

"Problém současného zákona je v tom, že o videoloterijních terminálech obce rozhodovat nemohou. Obecní vyhlášky se na ně nevztahují a majitelé heren videoloterijními terminály nahrazují klasické hrací automaty," uvedla Matonohová.

Podle ní je chyba v zákoně. Hrací automaty jsou zakázané vyhláškou, avšak loterijní videoterminály povoluje zákon. "Nastal omyl a musí dojít ke změně zákona," řekla Matonohová, která je předsedkyní Kontrolního výboru Zastupitelstva města Brna.

"V kontrolním výboru jsme iniciovali podnět k návrhu novely zákona č. 202/1990 Sb. o loteriích a jiných podobných hrách, kterým by byla ministerstvu financí uložena povinnost respektovat při povolování sázkových her obecně závazné vyhlášky obcí, které stanovují místa a časy provozování," vysvětlila zastupitelka s tím, že tento návrh byl v květnu na brněnském zastupitelstvu jednomyslně schválený.

Sněmovním rozpočtovým výborem přitom neprošel ani jeden z osmi zpřísňujících pozměňovacích návrhů.

Část výnosu z her by podle Matonohové mohl jít například obcím. "Nikoliv na charitativní akce, které nejsou dohledatelné," dodala.

Znepokojený nárůstem hracích automatů je také nový předseda regionální organizace strany TOP 09 Brno-venkov Jan Husák. "Nefunguje kontrolní mechanismus. Vyhláška něco zakazuje a zákon to povoluje. Nemůžeme zrušit to, co bylo povoleno zákonem. Zákon je nad vyhláškou, a proto musíme zpřísnit zákon," uvedl Husák.

Lenka Horáková

Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Jasna Flamiková 2011-06-07 15:56
Opravy k článku:
Paní Matonohová není předsedkyní, ale místopředsedkyn í kontrolního výboru, návrh k novele zákona o loteriích iniciovala nikoliv TOP 09 ale Mojmír Vlašín ze SZ. Tolik fakta.
Jasna Flamiková
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF