TOP 09 navrhla Brnu zaměřit se na univerzitní kongresovou turistiku

Brno, 14. března 2011 (MEDIAFAX) - Brno trpí neexistencí kongresového centra, kam by se mohly sjíždět špičky světové vědy, byznysu či politiky. Lze přitom očekávat, že v následujících čtyřech letech do vzdělávání, výzkumu a vývoje poplyne do města asi 20 miliard korun, řekl v pondělí šéf jihomoravské TOP 09 Jan Vitula.

konference250

"Kongresovou turistiku považujeme pro rozvoj našeho regionu za klíčovou," řekl Vitula. Brno však podle něj v současnosti znevýhodňuje při pořádání velkých mezinárodních akcí špatná dopravní dostupnost a ostrá konkurence Vídně, která si pořádání mezinárodních kongresů vytkla za jednu ze svých hlavních priorit.

Město, které má šanci nalákat na kongresy světové kapacity, musí podle přesvědčení jihomoravské TOP 09 disponovat nejen kvalitními hotely, ale mít v záloze i zajímavé turistické destinace, mít dobrou pověst, být navenek přátelské. "Musejí zde být také univerzity a pobočky významných zahraničních firem," dodal Vitula.

Podle jihomoravské TOP 09 disponuje jihomoravská metropole jen menší částí těchto atributů. Proto by se podle Vituly mělo město nyní zaměřit na oblast, kde není tak vysoká konkurence a současně využít svých vlastních výhod. "Tou je silná základna vysokých škol. Přirozeným cílem by tak pro Brno měly být univerzitní kongresy," řekl Vitula. Pro kongresy, které využívají zázemí univerzit a vysokých škol, je totiž podle něj jihomoravský region ideální destinací.

 

Jiří Nováček

Související články: