Anna Putnová předsedkyní Regionálního výboru TOP 09 Brno-město

Brno, 28. března 2011 (MEDIAFAX) - Regionální výbor TOP 09 Brno-město zvolil v pondělí za svou předsedkyni poslankyni České republiky Annu Putnovou. Jak uvedla sama Putnová, ve funkci předsedy nahradila Jana Levíčka, který rezignoval.

putnova_250

Putnová se posunula z místopředsednického křesla na post předsedkyně, kde nahradila Jana Levíčka. Ten na pozici rezignoval 22. března.

"Mým cílem je připravit volební sněm, který se uskuteční v květnu," řekla Putnová, která je od června 2010 poslankyní a předsedkyní Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Z pozice své funkce se věnuje především otázkám školství.

„Na úrovni terciárního vzdělávání je mojí prioritou sledování čerpání prostředků z Evropských strukturálních fondů. Regionální školství teď žije státní maturitou. Zúčastním se osobně maturit v Brně, a to jak na gymnáziu, tak na soukromém učilišti. Zajímá mě nejenom organizační zajištění maturit, ale i znalosti studentů“, dodala Putnová s tím, že v oblasti základního školství prosazuje více pohybu a dobrou životosprávu pro děti.

Podle Putnové se životní styl mladých během posledního desetiletí změnil. "Mládež tráví mnoho času u počítače, a proto roste počet dětí s nadváhou. Pohyb je v tomto věku nejdůležitější pro jejich další zdravý rozvoj," uvedla.

Putnová založila Nadační fond k podpoře pohybu dětí a správných stravovacích návyků, který financuje z vlastních prostředků.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...